Už vloni měl v Rudolfově při Hornických slavnostech velký úspěch orloj, kdy se v oknech staré radnice postupně objevilo dvanáct apoštolů, přesně jako je tomu ve věži radnice na Starém městě v Praze. V Rudolfově ovšem byli svatí v životní velikosti, představovali je skvěle namaskovaní dobrovolníci.

Letos chystají pořadatelé slavností další vylepšení. Až v 11 hodin vyrazí od kostela sv. Víta tradiční kostýmovaný průvod a veřejnost,v oknech staré radnice se opět uskuteční orlojové představení. Pak ale čeká dobrovolníky v rolích apoštolů rychlý přesun na hráz Královského rybníka. Tam bude pro přicházející průvod vytvořena rudolfovská varianta Karlova mostu.

Autorem myšlenky je Vratislav Klabouch. „V dnešní době, kdy má každý přemíru nabídek nejrůznějších lákadel a atraktivit ve všech ohledech, je velmi těžké vytvořit něco originálního,“ říká Vratislav Klabouch a dodává, že i když je obtížné „vystrčit tu hlavu nad ostatní“, Rudolfov se o to stále snaží. Karlův most navíc nebyl zvolen náhodou, podle Vratislava Klaboucha je letošním motivem slavností most jako symbolické spojení lidí. I slavnosti jsou svým způsobem mostem, příležitostí k setkání a popovídání.

Podle Hany Kubouškové, hlavní organizátorky slavností, začne doprovodný program v sobotu v 9 hodin na Farské louce u kostela. Akce, která je tradičně nesena v renesančním duchu pak nabídne po celý den šermíře či historické tance, kejklíře nebo bohaté občerstvení. Od 17 hodin vystoupí v kostele sv. Víta Třeboňští pištci, od 19 hodin bude hrát Bryčka. Ohňostroj je naplánován na 22. hodinu.

Klub českých turistů pak v sobotu pořádá v Rudolfově a okolí také oblíbený Pohádkový les, putování pro děti s různými soutěžemi a úkoly.