Již pátým rokem připravuje pravidelné a posluchačsky velice oblíbené hudební večery v Klubu Nanečisto v Lišově nedaleko Českých Budějovic.
„Do pořadů, v nichž pravidelně vystupujeme a které se konají každou třetí středu v měsíci, zveme různé hosty – ať již kapely, písničkáře, ale i třeba literáty nebo zajímavé osobnosti. Za ty roky se tu vystřídala poměrně dlouhá řada účinkujících – namátkou jmenuji folklorní soubor Furiant, světového kytaristu Štěpána Raka, hudebníka a spisovatele Kapitána Kida, Palečka s Janíkem a podobně. Nezřídka pojednáváme tyto večery v kabaretním stylu, v kostýmech, s využitím aktuálních i neaktuálních témat. Do posledního klubového programu před letní pauzou, na středu 13.června jsme si pozvali Jiřího Králíka a jeho Rowdy Rascals. Na podzim pak počítáme s píseckým Kvintetem a českobudějovickou skupinou Bonsai č.3,“ uvádí J.Krška, který si zároveň pochvaluje prostředí, vnímavost publika i věrnost příznivců.


Rybníkáři však koncertují i v samostatných vystoupeních, na festivalech, v klubech, a to nejenom v rámci regionu. Pokud bychom skupině, která má své kořeny v někdejším třeboňském gymnaziálním uskupení Ploník, uznali i tyto roky, letos by slavila již dvaadvacáté narozeniny. K úspěchům kapely, jež se může pochlubit i vybojovanými postupy do finále Porty, náleží také stále se rozšiřující autorský repertoár z dílny neúnavného Jirky Kršky.


Setkat se s nimi můžete i ve vodnickém nebo klaunovském, v pořadech pro děti Vodnická pestráda či Klauniáda, aktuálních zejména na Den dětí, na konci a na začátku školního roku nebo v době letních táborů. Zkombinováním hudebních programů s divadelními vznikl festival Pohádkový Chlum, který probíhá vždy poslední týden v červenci v Kulturním domě v Chlumu u Třeboně a okolních kempech. Pětiletá tradice vytvořila už i takové vazby, že nejedna rodina opakovaně směruje svou dovolenou právě na tento termín (letos od 23.července) a na tato místa. Ovšem asi nejznámější akcí, pod níž jsou Rybníkáři podepsáni, je Jihočeské zpívání – třídenní festival pro celou rodinu, který našel trvalé zázemí v přírodním areálu u Trocnova. Letošní ročník, v pořadí již třináctý, kromě pátečního společného zpívání u ohně, tentokrát v kovbojském duchu, pohádkových pořadů pro děti, koncertního maratonu, výstavy fotografií a kreseb, možnosti vyzkoušet si práci na hrnčířském kruhu, dovednost kováře nebo jízdu na koni, má v programu hotovou bombu - vystoupení patnáctičlenného černošského souboru Ïyasa ze Zimbabwe, který tvoří studenti umělecké školy v Bulawayi. O festivalovém dění ve dnech 20. až 21.července vás budeme ještě podrobně informovat.


„Tohle všechno nemůže zastat jeden nebo dva lidé. Rybníkářům, zastoupeným kromě mne Věrou Studenou (flétny, rytmika, zpěv), Miroslavou Poborskou (kytara, zpěv), Jardou Anťákem Bicerou (basová kytara, kontrabas, zpěv), Ivanem Studeným (kontrabas zpěv, moderování) a Zdeňkem Sodou Borkovcem (banjo, dobro, zpěv), pomáhá neustále se rozrůstající tým obětavých lidiček. Teď už záleží jen na počasí, které se může výrazně podepsat na úspěchu či neúspěchu festivalu,“ uzavírá Jirka Krška, jehož hudební park tvoří kytara, banjo, foukací harmonika a samozřejmě zpěv.