Celé představení začíná průvodem rytířů od 13:30 hodin z centrálního parkoviště směrem k zámku Hluboká zámeckou cestou. V průvodu se představí většina rytířů, které doprovází tambor s bubnem a velbloudicí Landyšou. Celý průvod trvá přibližně 15 – 20 minut.

Hlavní program je zahájen v 15 hodin na uzavřené travnaté ploše u centrálního parkoviště. Diváci se mohou těšit na rytíře na koních, kteří budou například napichovat věnečky na dřevec či srážet špalíky mečem ze středu kolbiště. „K vidění bude také lukostřelba z cválajícího koně na divočáka nebo hod sekerou na terč,“ poznamenal vedoucí skupiny Traken Petr Novák.

Ve druhé části turnaje přijde na řadu dřevcový souboj rytířů v brnění na koních. Úkolem rytíře je shodit protivníka z koně. Celý souboj se poté může odehrávat na zemi až do úplného konce. Vítěz má nárok na koně a zbroj svého protivníka.

„Během přestávky si mohou diváci vyzkoušet například lukostřelbu na divočáka. Po turnaji mají možnost zajezdit si na rytířských koních,“ uvedl Petr Novák.
Představení je postaveno na příběhu dobra a zla, kde dobro ztělesňuje krásná princezna Adriana a zlo její dva bratranci.

Vstupné pro děti od tří let je zdarma, dospělí zakoupí vstupenku v ceně 200 korun a pro své ratolesti od tří let v hodnotě 100 Kč. (pf)