Za doprovodu městských četníků pochůzkářů, kteří mají na starosti Linecké předměstí, navštíví veřejnost běžně nepřístupné objekty města. „Přichystali jsme pro diváky pohodovou předvánoční atmosféru. Historické obrazy vytváří 17 postav v nádherných secesních kostýmech, letos nám přibyla ještě sestra továrníka Hardtmutha,“ řekl vedoucí agentury Miroslav Mareš.


Na úvod se letos poprvé návštěvníci ocitnou v německém dívčím lyceu, nynější budově pedagogické fakulty, a v jedné hodině dějepisu se obeznámí s novým stavebním slohem secese. Poté se stanou přímými svědky jednání okresní rady C. a K. hejtmanství v zasedací místnosti krajského úřadu, kterou stavitelé Josef Hauptvogel a Jakob Stabernack umístili přímo pod mohutnou kopuli zdobící tuto budovu. A na závěr coby důležití občané města, umělci, majitelé realit, lékaři i stavitelé přijímají návštěvníci pozvání na medovinu a ke slavnostnímu adventnímu stolu samotného továrníka Franze Hardtmutha a jeho ženy Anny.


Noční prohlídky adventním městem počátku 20. století, které jsou naplánovány na pátky a soboty až do 15. prosince, začínají už zítra od 17.30 hodin. Rezervovat je možné vstupenky na www. kultur-kontakt.cz.