Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sobotní program: Celodenní smršť vystoupení na Slavnostech růže

Český Krumlov - Zde je kompletní sobotní program 31. ročníku Slavností pětilisté růže v Českém Krumlově.

17.6.2017
SDÍLEJ:

Poslechněte si například muziku hudební skupiny kočujících minstrelů Wolgemut. Jejich muzika vás rozhodně nenechá v klidu, roztančíte se, i kdybyste sebevíc nechtěli.Foto: Deník/Zuzana Kyselová

Jako vždy slavnosti růže nabízejí obrovské množství vynikajících vystoupení od skupin historického šermu, skvělých muzikantů po ohňová show, fakíry, historické tance, kejklíře, dobové výjevy či divadla a mnohé další.

Sobota 17. 6. 2017

NÁMĚSTÍ SVORNOSTI
Moderuje Miroslav Mareš
10:00 - 10:30 ZAHÁJENÍ PROGRAMU - Wild Sticks - bubenická show
10:30 - 11:00 Alla Danza - dvorské tance z období renesance
11:00 - 11:30 Komedianti na káře - žonglérské představení
11:30 - 12:30 Gaia - keltská hudba
12:30 - 13:00 Paolo Garbanzo - kejklíř a žonglér z Nového světa
13:00 - 13:30 In Flamenus - fakír a orientální tanečnice s hady
13:30 - 13:45 Monadria Polygamica - praporová show
13:45 - 14:45 Hudební soubor Cink Prachatice
15:00 - 16:00 PRŮCHOD HISTORICKÉHO KOSTÝMOVANÉHO PRŮVODU - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Na louži – Široká – Dlouhá – Lazebnický most – Latrán – Pivovarská ulice
17:00 - 24:00 MALÝ FESTIVAL STŘEDOVĚKÉ HUDBY
17:00 - 18:15 Arcus – gothic music
18:45 - 20:00 BraAgas - středověká světská hudba
20:30 - 21:40 Řemdih - středověká hudba
21.50 PRŮCHOD NOČNÍHO OHŇOVÉHO PRŮVODU - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – Pivovarská zahrada
22.30 – 24.00 Klíč – výroční koncert u příležitosti 35 let legendární folkově-renesanční skupiny

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV
KLÁŠTERNÍ DVŮR A NÁDVOŘÍ KLARISEK
10:00 - 19:00 Řemeslná ulička – vlastnoruční výroba řemeslných výrobků za klášterní mince
10:00 - 19:00 HISTORICKÝ TRH
10:00 - 23:00 UKÁZKY DOBOVÉ GASTRONOMIE – ochutnávky a prodej teplých i studených pokrmů, polévka, kaše, sladké dobroty a koláčky od klášterní pekařky
12:00 - 13:00 KLÁŠTERNÍ HODY aneb KRMIČKY VŠELIJAKÉ V KLÁŠERNÍ KUCHYNI PŘIPRAVENÉ - cena: 390,- Kč/osobu - více na str. 9
11:00 - 11:30 SHŠ Grál Brno – šermířské a bubenické představení
11:30 - 12:00 Kejklíř Pupa a Vojta Vrtek – kejklířský duel
13:00 - 13:30 Komedianti na káře - kejklířské představení
13:30 - 14:00 Radek Interholz – klasická kytara
14:00 - 15:00 Vojta Vrtek – Velká cirkusová pohádka (nádvoří klarisek)
15:00 - 15:30 Wolgemut - hudební skupina kočujících minstrelů
16:00 - 16:30 Radek Interholz - klasická kytara (nádvoří klarisek)
16:30 - 17:00 Vojta Vrtek – kejklíř a žonglér
17:00 - 17:30 Řemdih - středověká hudba
17:30 - 18:30 Bratři z Růže - Podivuhodná dobrodružství – pohádky jak je neznáte
18:30 - 19:00 Dei Gratia - středověká hudba
19:30 - 20:30 KLÁŠTERNÍ HODY aneb KRMIČKY VŠELIJAKÉ V KLÁŠERNÍ KUCHYNI PŘIPRAVENÉ - cena: 390,- Kč/osobu - více na str. 9
20:30 - 21:00 Fremitus Aetheris – středověká hudba
21:00 - 22:00 Adorea - šermířské humorně laděné představení „Hrdinové“ (nádvoří klarisek)
22:00 - 23:00 Lakomá Barka - historizující folk a lidové písně

KLÁŠTERNÍ KOSTEL BOŽÍHO TĚLA A PANNY MARIE
11:00 - 12:30 Chairé Příbram a pěvecký sbor Bellaria Český Krumlov – koncert duchovní hudby

PIVOVARSKÁ ZAHRADA
Moderuje Jiří Laštovka
10:00 - 19:00 Al Rašíd - historické zábavné atrakce, makety dobývacích strojů - Trebuchet, Katapult a Dělo (zpoplatněno) a Cirkus LeGrando - mobilní cirkus
11:00 - 11:30 Wild Sticks - bubenická show
11:30 - 12:00 Šermířská skupina Taurus
12:00 - 13:00 Gothien – středověká hudba
13:00 - 13:30 Harcíři z Rokycan – šermířské ukázky
13:45 - 15:15 Bohemian Bards – středověká hudba 13. - 15. století v novém a progresivním stylu
15:15 - 15:45 Komedianti na káře - kejklířské představení
16:00 - 17:15 Dei Gratia - středověká hudba
17:30 - 19:00 SVATEBNÍ VESELÍ NA DVOŘE ROŽMBERSKÉM – svatební hostina a komponovaný historický program připravený rychtářem a měšťany k uctění vladařského páru
20:00 - 20:30 Karson - orientální umění, fakírské i taneční
20:30 - 22:00 Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století
22:15 PŘÍCHOD NOČNÍHO OHŇOVÉHO PRŮVODU MĚSTEM - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – Pivovarská zahrada
22:30 - 00.30 SVATEBNÍ VESELÍ S PETREM VOKEM - večerní historický program s lidovou hostinou a zapojením návštěvníků do soutěží a her

NÁDVOŘÍ PRELATURY, HORNÍ ULICE
10:30 - 11:15 Téměř divadelní společnost České Budějovice - pohádky „Kouzelná píšťalka“ a „Labutí panna“
13:45 - 14:15 SHŠ Exulis Brno – divadelně šermířské vystoupení „Commedia de y espada - komedie kordu a pláště“
15:45 - 16:45 Divadlo ELF - pimprlový muzikál „Peklo s ježibabou“
17:15 - 17:45 SHŠ Exulis Brno - divadelně šermířské vystoupení „Duelanti“
18.15 - 19:00 Téměř divadelní společnost České Budějovice – pohádky „Na stříbrných horách“ a „O Krásné Janičce“
20:00 - 21:00 Divadlo ŠUS - pohádka s písničkami „Ulhaná princezna“
22:30 - 23:00 SHŠ Exulis Brno - katovské řemeslo „Právo útrpné“

HOTEL RŮŽE, HORNÍ ULICE
11:00 - 20:00 ROŽMBERSKÁ HOSTINA NA NÁDVOŘÍ HOTELU – dobové občerstvení
11:00 - 11:30 SHT Mariane Libčice - dětský taneční soubor
11:30 - 12:00 Petr Theimer - kejklíř a bavič
12:00 - 12:30 Salome - soubor historického tance v ukázkách renesančního tanečního umění
12:30 - 13:00 Řemdih - středověká hudba ve všech jejích polohách
13:00 - 15:00 SLAVNOSTNÍ SVATEBNÍ HOSTINA v Jezuitském sále - zpoplatněno - více na str. 20
13:00 - 13:30 Adorea - „Frejíři a duelanti“ - šermířské příběhy inspirované historickými událostmi
13:30 - 14:00 Karson - orientální umění, fakírské i taneční
16:30 - 17:15 Hudební soubor Cink Prachatice
17:30 - 18:00 Šermířská skupina Taurus
18:00 - 20:00 SLAVNOSTNÍ SVATEBNÍ HOSTINA v Jezuitském sále - zpoplatněno - více na str. 21
18:00 - 18:30 Paolo Garbanzo – kejklíř a žonglér z Nového světa
18:30 - 19:00 Wolgemut - hudební skupina kočujících minstrelů
19:00 - 19:30 Campanello - renesanční tance
19:30 - 20:00 In Flamenus - fakír a orientální tanečnice s hady
20:00 - 20:30 La Volta - renesanční tance
20:30 - 21:00 Gothien – středověká hudba

ŠIROKÁ ULICE
11:00 - 12:00 Arcus a In Flamenus - světská středověká hudba a orientální tanečnice
12:00 - 12:30 Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století
12:30 - 13:00 Wild Sticks a Monadria Polygamica - bubenická show a praporečníci
13:00 - 13:30 BraAgas a El Raks Sáel - středověká světská hudba a orientální tanečnice
17:30 - 18:00 Fremitus Aetheris - středověká hudba
18:00 - 18:30 SHŠ Grál Brno - šermířské představení
18:30 - 19:15 Bohemian Bards - středověká hudba v novém a progresivním stylu
19:30 - 20:00 Wild Sticks a Monadria Polygamica - bubenická show a praporečníci
20:00 - 20:30 Harcíři z Rokycan – šermířské ukázky

HRADEBNÍ ULICE
10:30 - 11:00 Matěj Kolář
11:00 - 12:00 Oživlá ulice
12:00 - 12:15 Kiki Tvrdíková - provazochodkyně z Bordeaux
12:30 - 13:00 The Dark Blue Elephants
13:00 - 14:00 Divadlo Víti Marčíka - „Šípková Růženka“
14:00 - 14:30 Matěj Kolář
15:00 - 15:30 Oživlá ulice - loutkové, hudební, obrazové a kejklířské oživení Hradební ulice
16:00 - 16:15 Kiki Tvrdíková - provazochodkyně z Bordeaux
16:30 - 17:00 The Dark Blue Elephants
17:00 - 18:00 Divadlo Víti Marčíka - „Bajaja“
18:00 - 18:30 Oživlá ulice - loutkové, hudební, obrazové a kejklířské oživení Hradební ulice
19:00 - 19:45 Divadlo Víti Marčíka - „O holčičce, která se ještě nenarodila“
19:45 - 20:00 Kiki Tvrdíková - provazochodkyně z Bordeaux
20:00 - 20:30 The Dark Blue Elephants
21:00 - 22:30 Jakub Škrdla - Mysterium svět
22:30 Ukradená galerie film - Vlasta a Jan Urbanovi

SYNAGOGA ČESKÝ KRUMLOV
20:30 - 21:30 NOCTURNO KRUMLOVSKÉHO KOMORNÍHO ORCHESTRU - od baroka po současnost

MĚSTSKÝ PARK, U HOTELU GOLD
10:00 - 19:00 Historické hry – jízda na sudu, kolotoč, houpačka, koňokol aj.

MĚSTSKÝ PARK
10:00 - 19:00 Miniškolička práskání bičem

MĚSTSKÝ PARK, U DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ
10:00 - 22:00 DOBOVÉ LEŽENÍ V MĚSTSKÉM PARKU - dobová řemesla, vojenská jednotka, nahlédnutí do táborového života a historický program
10:00 Začátek workshopů a výcviků - přímá účast zpoplatněna
10:30 - 11:30 Hromadné a duelové střety v plné zbroji - oblékání bojovníků od 10:00 hod.
11:30 - 12:30 Taneční vystoupení Fioretto, Burghausen, Zakynthos
12:30 - 13:00 Rožmberští předkové – zábavné a poučné představení nejvýznamnějších Rožmberků
13:00 - 14:00 Hostina
14:00 - 16:30 Soutěže a úkoly pro děti, mládež a dospělé - kategorie páže, panoš a rytíř
17:00 - 18:00 Hromadné i duelové střety v plné zbroji - oblékání bojovníků od 16:30 hod.
18:00 - 19:00 Lukostřelecký turnaj
19:00 - 20:00 Hostina
20:00 - 22:00 Deloraine - středověká, pohanská a zaklínačská hudba

STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK - JIŽNÍ ZÁMECKÉ TERASY
23:30 VORY NA VLTAVĚ - splutí antické družiny - trasa: ZŠ Linecká – lávka pod Plášťovým mostem – Lazebnický most.
24:00 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ na jižních zámeckých terasách a nad zámkem Český Krumlov

Autor: Zuzana Kyselová

17.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Při fotbalu dojde i na zážitek s policií

Petr Kváča

Na zápase v Havířově je nejhorší dlouhá cesta, směje se gólman Petr Kváča

Náklaďák srazil v Lišově chodce, od Budějovic stála kolona

Lišov - Dopravní nehoda zkomplikovala v pátek ráno průjezd Lišovem. Na hlavní lišovské třídě 5. května srazil před půl osmou nákladní automobil chodce.

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Boletice - Sto třicet policistů z pořádkové jednotky, včetně psovodů, strávilo čtvrteční noc v boletických lesích. Trénovali pátrání po ztracených houbařích.

Odvolit je možné i v posteli

České Budějovice – V pátek a v sobotu voliči odevzdají hlasy svým vyvoleným stranám a kandidátům do Poslanecké sněmovny.

Hasiči mohou stříkat o sto šest

Ledenice – Nová cisterna udělala radost ledenickým dobrovolným hasičům. Ti jsou nejstarším fungujícím spolkem obce a jedním z nejstarších vesnických hasičských sborů v republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení