Její exteriérové vystoupení ale nebude mít podobu velkého koncertního show. Přímo na pontonu na slepém rameni řeky Malše vystoupí v komorně laděném recitálu; na klavír ji bude doprovázet špičkový klavírní virtuóz Petr Malásek.

„Lucie Bílá zazpívá v průběhu večera nejrůznější songy ze svého repertoáru. Uslyšíme šanson, muzikálové písně, ale i stále živé evergreeny, jako jsou například Jsi můj pán, Summertime, Tolik vína, tolik slov, Láska je kýč a další. Letošní multižánrová akce Múzy na vodě nabrala na velkém diváckém zájmu, posilujeme proto pro dnešní koncert nazvučení. Měli by tak mít dobrý hudební zážitek i ti, kteří nebudou stát v těsné blízkosti pódií,“ podotkla vedoucí odboru kultury města, které je organizátorem akce.

Součástí vystoupení jsou i sólové vstupy obou hostů. Lucie Bílá, která svou kariéru odstartovala před dvaceti lety s kapelami Arakain a Vitalit, naposledy vystoupila v Českých Budějovicích v rámci svého turné v listopadu loňského roku.

Tentokrát však nemusí mít diváci obavy o včasné zakoupení vstupenek na koncert, protože vstupné je volné. Recitál začíná ve 21.30 hodin.