Nárokováním částky podle nich vrcholí dlouhodobé spory mezi nimi a prvním náměstkem primátora, který se stará o kulturu, Jurajem Thomou. Ten to však odmítá.

„Nechci s tím být spojován, nemám s tím nic společného,“ hájí se Juraj Thoma s tím, že materiál s částkou připravily a předložily dopravní podnik a správa veřejných statků.

Za dopravní podnik to potvrdil Slavoj Dolejš, ředitel a předseda představenstva. „Ve všech případech postupuje dopravní podnik stejně. Připravuje podklady pro radu města, kde vyčíslíme ztrátu vzniklou záborem parkovacích míst,“ říká a dodává: „My ovšem o ničem nerozhodujeme.“

Nutnost uhradit parkování odhlasovali radní. Z deseti přítomných na radě města bylo pět z nich pro, jeden proti, ostatní se zdrželi hlasování. Podle Juraje Thomy si výjimku nikdo nemůže nárokovat.

Zástupci magistrátu se ohradili, že je město napadáno neoprávněně. „Město řádně dodržuje podmínky koncesní smlouvy s touto společností a důrazně se ohrazuje proti nařčením,“ vyjádřila za magistrát mluvčí Jitka Welzlová.

Firma Art4Promotion počítala s odpuštěním částky, která je pro ni čarou přes rozpočet. „Překvapilo nás, když nám letos přistála na stole faktura za tato parkovací místa,“ uvádí Rudolf Střítecký s tím, že loni a předloni nic platit nemuseli. „Problémy by nebyly, kdyby se zaplacení neodpouštělo nikomu,“ myslí si Slavoj Dolejš.

Parkovací místa realizátoři akce potřebují zajištění technických záležitostí i k parkování vystupujících na akci.