Loni nadchl projektem o životě žraloků, letos představí podobný unikát: Za měsíc se vypraví na exotický ostrov Aldabra v Indickém oceánu. Na tomto atolu, chráněném UNESCO, žije okolo 125 000 gigantických suchozemských želv i největší krabi, v okolních panenských vodách loví tisíce žraloků. 
O tom všem bude potápeč, dobrodruh a filmař Steve Lichtag vyprávět na festivalu Voda, moře, oceány, který se uskuteční od 14. do  15. září na Hluboké. Projekce v kině Panorama a zoo začínají vždy 
v devět hodin dopoledne. Vstupné je zdarma.

Lichtag jako prezident festivalu zve každoročně zajímavé osobnosti. Letos přijal pozvání Rakušan Christian Redinger, jehož filmy již přes 
15 let uvádějí televize na celém světě včetně ČT.

„K jeho nejznámějším patří dokument o mořských želvách Penyu Penyu.  Jeho dalšími významnými díly jsou Lake Malawi a Cenoty -posvátné májské prameny," popsala za organizátory Veronika Láchová s tím, že nyní chystá snímek o samovolném záření mořského světa – například hub  a korálů – který na Hluboké přiblíží v pátek.

Podmořské fotky

Na festival přijede i několik dalších známých jmen. Účast přislíbili novinářka a potápěčka Lucie Výborná nebo Miroslav Hrdý, podmořský kameraman, režisér a dobrodruh. Součástí pátečních projekcí bude také film Martiny Balzarové, mořské bioložky 
a  fotografky, jež promítne snímek Co se děje v trávě. Její podmořské fotografie z Vietnamu, Zanzibaru, Indonésie 
a Egypta zároveň oživí zoo 
a foyer kina.

Hlavní festivalový večer se uskuteční v pátek od 19 hodin v Panoramě. Právě tam seznámí Steve Lichtag zájemce se svým novým celovečerním 3D filmem. Letos vedl rodák ze Znojma, jenž v roce 1979 emigroval do USA, natáčení v Africe a Indonésii, v říjnu pak celý sedmnáctičlenný tým odpluje na Aldabru.

„Návštěvníci se tedy mohou těšit na Stevovo povídání a ukázky z dobrodružného naloďovani v Keni a natáčení 
v Indonésii. Speciálně pro tento večer přiveze jeden z unikátních podvodních 3D systémů, s nimiž tým kameramanů pracuje. Zajímavostí je i skutečnost, že ho vyrobili technici ze Steveova týmu a práce na nich trvala přes dva roky," upozornila Láchová.

Vstup na všechny projekce je zdarma, lístky je ale dobré si předem závazně zamluvit a na hlavní páteční večer je to nutné. Lze tak učinit buď na mailu info@diversionpromotion.cz anebo na telefonním čísle 775 680 006.