V pondělí se v c.k. Solnice představí mimo jiné i divadlo Husa na provázku, divadlo SUD a klub Velbloud pak nabídne filmové projekce.

Zítra začne majales na plné obrátky. V c.k. Solnice vystoupí pečlivě vybraná divadla v čele s úchvatným představením česko-finské skupiny Krepsko. Klub Velbloud se promění na Bandzone.cz stage, která přivítá nekonvenční hudební projekty, jako je Hentai Corporation, Shogun Tokugawa a především Nauzea Orchestra.

Ve středu majáles propukne plnou silou hned na třech místech najednou. V c.k. Solnice se divákům ukáže Nezřízené divadlo, se kterým si místo v záři reflektorů vymění oblíbený Xindl X.

Sladkou odměnou na závěr pak bude historicky první budějovický Noční slam poetry – stále populárnější klání na poli poezie. Klub Velbloud se rozezní díky skupinám Děti deště a OTK, fantastickým vrcholem večera pak budou nekorunovaní králové české hiphopové scény – WWW.

Ve středu se dočkají i příznivci open-air akcí, protože na Piaristickém náměstí navodí tu správnou atmosféru jak etalon českých festivalů Xavier Baumaxa, tak nezapomenutelná audiovizuální podívaná skupiny MIDI LIDI.

Čtvrteční program tradičně zahájí průvodem masek městem. V jeho závěru propukne u slepého ramene boj o Krále či Královnu majálesu.

Během celého dne bude na Sokolském ostrově a v jeho okolí k vidění řada netradičních vystoupení a performance, loutková divadla, pouliční kabaret i ohnivá show skupiny Tohuvabohu.

Jako další se předvede naděje české scény Obří broskev, energická kytarovka The Prostitutes, po nich majáles přeladí na vlnu R’n’B, popu a soulu v podání českého objevu roku Navigators, a jako vrchol večera a celého festivalu vůbec zahrají v Českých Budějovicích poprvé po dvou letech Tata Bojs!