Sunshine, kteří začínali v Táboře, jsou v současné české hudbě pojmem.  Po boomu okolo desky Moonshower and Razorblades, natočené v USA, se kapela stala malým kultem. Skupina, kterou provází kontroverzní pověst kvůli jejich postojům a nechuti dělat kompromisy, přiveze do táborského klubu Bardo filmový dokument Back To The Roots. Premiérové promítání je 13. prosince od 20 hodin.

Na letošním turné rekapitulovali Sunshine svoji tvorbu. Na Back to the Roots (Zpět ke kořenům) servírovali publiku vedle písní z poslední desky i průřez alb předchozích, zazněly tak skladby z Velvet Suicide, Necromance nebo Dreamer. Současně s turné vznikl film o tom, co všechno se dělo předtím, jak vypadalo „americké období“ kapely či nahrávání desky v Los Angeles, koncertování po Evropě, USA nebo Japonsku. Snímek ukazuje život jednotlivých členů, špínu i pozlátko, nekonečné hodiny, dny a roky na cestách, laciné vtipy i šokující záběry.

Skupina Sunshine představí 13. prosince v táborském klubu Bardo dokument Zpátky ke kořenům. Na snímku zpěvák Karel Kay Buriánek.Necelou hodinu dlouhý dokument je postavený převážně na archivu kapely, jejž doplňují sestřihy z koncertů a rozhovory, natočené letos
v USA i Česku. „Vše možná pochopíte až po jeho zhlédnutí. Dojdou vám souvislosti. Nebo taky ne. Každopádně nechat si jeho premiéru ujít by bylo pošetilé," říkají Sunshine.

S dokumentem kapela objela deset měst, Tábor však v programu původně chyběl. To se povedlo změnit pořadatelům pátečního večera, občanskému sdružení Taboard. Po premiéře dokumentu bude koncert. Vstupné v předprodeji klubů Bardo či Felluňka je 150, na místě 200 korun.

DAVID PELTÁN