Pětičlenná partička divadelníků souboru Kvelb představila atypickou scénu svého středečního představení Nautrilus Zům, kde bude mít svoji premiéru obří tříkolka. „Je to další pokus , co se dá s pouličním divadlem udělat, kam až se dá zajít. My už máme za sebou chození po chůdách na rukou. Nápad na tříkolku vznikl z fleku hned, jak jsme ho poprvé hodili na papír. Asi rok jsme hledali člověka, který by to vyrobil, nakonec nám nezbylo než si koupit svářečku a pustit se do práce,“ podotkl ke vzniku vozidla Pavel Lukas z Divadla Kvelb.

Soběstačná scéna

Jejich monstrum, které nazvali pouličním dramastrojem má rozměry 8m – 2,5m – 90 dnů: délka (včetně praktického vozíku), šířka a doba svařování jednotlivých částí. Kromě řidiče, který má na starosti světla a brzdy, a dvou „šlapačů“ se zdá, že zbylá trojka je nevytížená. „Třeba náčelník, ten přikládá do kamen a diriguje jízdu. Tříkolka má všechny věci, aby člověk mohl přežít v terénu. Bar s nápoji a jídlem, kufr, vanu a sprchu s teplou vodou, kamna a karmu. Máme slunečník, abychom se neupekli, a záchod se závěsem; když je třeba si po cestě odskočit,“ popisuje Lukas – toho času coby levý motorový záběr na chůdách. Připomíná, že by s ní rádi přijeli na závod koloběžek v Bechyni a zúčastnili se například akce Žíznivá šlapka. „Hlavně se pokusíme o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, protože myslíme, že je opravdu největší,“ zdůrazňuje vedoucí odboru kultury Iva Sedláková. Podle jejích slov čeká ale návštěvníky ještě jedna hvězda. Bude jí zítřejší vystoupení profesionálního petrohradského kočovného divadla Mr Pejo´s.

„Přiveze představení Mutabor, což je snový kouzelný cirkus pro děti i dospělé. Musí se hrát za tmy, vstup je zdarma,“ upřesnila Sedláková a dodala, že středeční program zahájí happening a poté se vystřídají soubory jako například orchestr Péro za kloboukem, kejklíř Vojta Vrtek nebo kapela Ponožky pana Semtamťuka.

Vedle divadelních představení se festivalu opět zúčastní českokrumlovská umělecká škola svaté Anežky České a škola obchodu, služeb a podnikání v Budějovicích, které připravili zajímavé tvůrčí dílny. Návštěvníci si tedy už zítra mohou nechat vytvořit na hlavě roztodivné kadeřnické kreace nebo se netradičně vyfotografovat.

Svatý P.R.D.

Úterý 24. 6.

15.30 - pozvánkový tah městem - CZ + RU

21.30 - host z Petrohradu - Mr Pejo's představení - MUTABOR - pro děti a dospělé (snový, kouzelný cirkus)


Středa 25. 6.

10:00 - Happening účastníků festivalu – centrum – zahájení od radnice - CZ + RU


11:00 - Entrée do festivalu

11:30 - Orchestr Péro za kloboukem - CZ


13:00 - Téměř divadelní společnost – Zlatá husa a modrý kahanec – pohádka - CZ

14:30 - Vojta s Brůčkem – Kulička – jarmareční pohádka - CZ


16:00 - NAUTRILUS Zům - pouliční dramastroj, světová premiéra představení Divadla Kvelb – bio recyklotace - CZ


17:15 - Orchestr Péro za kloboukem - CZ

18.30 - Kejklíř Vojtáno – žonglování s čímkoliv - CZ


19:30 - PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA - koncert - CZ

21.00 - divadlo KONEC