V sobotu 22. září skupina Strong Coffee, hrající funk rock, pokřtí první album s názvem Give It a Shot. Křest se uskuteční v českobudějovickém klubu Highway 61, začne ve 20 hodin.

Skupinu tvoří zpěvák a kytarista Jakub Vančura, bubeník Patrik Bartizal a baskytarista David Říha.  Na desku natočili devět písniček a jako bonus skladbu Change z filmu Hard's Hard Revenge.

„Skládáme a hrajeme věci, které by se daly stylově zařadit nejspíš  do funk-rocku, máme rádi skoro všechnu dobrou muziku napříč žánry. Proto na koncertech hrajeme kromě našich písniček třeba i cover verze skladeb Herbieho Hancocka," říká dvacetiletý lídr 
a textař Jakub Vančura.

Zvuk kapely na koncertech je podle jeho slov syrový. Proto se snažili, aby to bylo cítit 
i z nahrávek. „Chtěli jsme natočit písničky, které mají náladu a ze kterých jsou cítit naše pocity," doplnil Vančura. Jeho anglické texty odráží pocity kluků, kterým je kolem dvaceti let. Žádné složité výpovědi, především vztahy.

Strong Coffee budou desku propagovat na několika koncertech. „Některé skladby dáme našim příznivcům volně k dispozici na našich webových stránkách i facebooku," dodal bubeník Patrik Bartizal.

Jako host na křtu zahraje skupina Playbox, vstupné je 90 korun.