„Olga Šubrtová mne viděla v jedné inscenaci. Když jsem pak do Jihočeského divadla psala, zda by tady nebylo volné místo, tak mne pozvali na konkurz a ten jsem udělala," vypráví Tereza. Dodává, že jižní Čechy pro ni rozhodně nebyly cestou do neznáma. „Právě v Českých Budějovicích žije půlka mé rodiny. Jsou tady prarodiče, teta a bratranec. Mám tady tedy zázemí," vysvětluje mladá herečka, která do Českých Budějovic právě za příbuznými jezdila často na prázdniny. „Jsem moc ráda, že k nim mám teď blízko," usmívá se herečka, jež vystudovala Pražskou konzervatoř a jednu z prvních divadelní zkušeností získala v Divadle na Rejdišti, které je součástí konzervatoře.

Ještě poslední ročník jsem studovala už zároveň s angažmá v Jihočeském divadle," prozrazuje herečka s tím, že to byl docela náročný rok.

Úplně první hrou, ve které si Tereza Vítů v Jihočeském divadle zahrála, byl groteskní thriller Blackout. „Režíroval ho ještě před svým odchodem z Jihočeského divadla tehdejší umělecký šéf Martin Glaser. Na této hře s ním spolupracovala právě 
i Olga Šubrtová," vzpomíná Tereza.

Partu herců v Jihočeském divadle si mladá herečka velmi chválí. „Byla jsem moc ráda, že mne opravdu krásně přijali. Vážím si jich jako kolegů i přátel," říká Tereza. Navíc se jí prý velmi líbí rozmanitost repertoáru, kterým se Jihočeské divadlo může pochlubit. „Skvělé jsou i zdejší divadelní prostory. Hrajete na intimní komorní scéně i na klasickém jevišti v hlavní budově a pak také na obrovském otáčivém hledišti. Něco takového se řadě herců během jedné sezony vůbec nepoštěstí," pochvaluje si herečka. Dodává, že jí vyhovuje jak intimita studia Na půdě, tak právě i velkolepé otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Právě na otáčku má Tereza malou roli ve hře Pes Baskervillský. „To je opravdu malá rolička hned na začátku, kdy jsem všechny proklela a pak utekla," směje se Tereza. Větší roli pak ale získala ve Třech mušketýrech. „Tam hraji D'Artagnanovu Constance a to je nádherná role, kdy se herečka vlastně nezastaví. Je to pohybově trošku náročné, ale stojí to za to," vypráví s velkým nadšením Tereza Vítů.

Ve volném čase herečka ráda poznává krásy jižních Čech. A to, jak sama říká, na kole. „Je tady moc krásných míst. Jezdit na kole v jižních Čechách je ideální, nejsou tady zase tak velké kopce a to mi moc vyhovuje," směje se Tereza, která velmi ráda také plave. „Našli jsme spoustu míst ke koupání. Například pískovna za Třeboní, to je skoro jako u moře, nádhera. Opravdu se mi tam moc líbí," rozplývá se Tereza.

Tereza bydlí nejen v Českých Budějovicích, a to přímo za Jihočeským divadlem, ale také v Praze.
„V Praze bydlím s přítelem, který je klavírista a hodně cestuje. Oběma nám to zatím takto vyhovuje," říká Tereza, který prý do budoucna zatím příliš neplánuje. „Uvidíme, co život přinese," usmívá se tajemně mladá herečka, která prozradila, že kromě herectví se také věnuje zpěvu a hraní na saxofon.