Bude mít na starosti provoz a marketing otáčivého hlediště, které JD přináší téměř tři čtvrtiny příjmů, letos 26 milionů korun. „Je to světová rarita a nemá specialistu. Tomáš Froyda je velmi schopný produkční, umí komunikovat se zahraničím. Má velmi dobře zpracovaný plzeňský region včetně firem a myslím, že přivede korporátní klientelu,“ řekl ředitel divadla Jiří Šesták, který chtěl mít šéfa točny na plný úvazek již dlouho.

Točna je v posledních letech vyprodaná asi z 90 procent, letos přijelo 49 236 lidí. Tomáš Froyda (42) by považoval za velký úspěch, kdyby jich přilákal 
o pět procent víc. Hodlá také posílit spolupráci se zahraničními a českými cestovními kancelářemi. „V Německu 
a Rakousku je tento typ kulturní turistiky velice oblíbený a je tam ještě potenciál,“ říká Tomáš Froyda.

Nabídku přijal i proto, že pozná, jak funguje vícesouborové divadlo a bude se podílet na případné rekonstrukci točny po roce 2015. „Otáčivé hlediště má ohromnou tradici, svou reputaci a možnosti,“ zmínil Tomáš Froyda, který se naposledy neúspěšně hlásil do konkursu na ředitele Národního divadla Brno, v němž zvítězil Martin Glaser, dosavadní šéf činohry JD.

Jihočeské divadlo zná Tomáš Froyda dobře. Na točně viděl Rusalku či Jak se vám líbí, z činohry například Odcházení a několik her Malého divadla.