Začíná 25. června, kdy se v Divadle J. K. Tyla představí Josef Dvořák a Markéta Hrubešová v komedii S Pydlou v zádech. Na další pokračování přehlídky přijedou Petr Nárožný,  Simona Stašová, Pavel Zedníček, Jiří Lábus nebo Jana Krausová.

Patronát nad osmým ročníkem převzal Viktor Preiss. „Je mi ctí  a doufám, že bude nejen hodně navštívený, ale zůstane tradiční společenskou událostí města, které si takovou pozornost a prestiž kulturních událostí zaslouží. Stává se totiž místem setkávání lidí blízkých srdcem," řekl Preiss, který si s Jiřím Lábusem zahraje ve scénickém čtení hry Normální okruh.

Program dále přinese divadelní verzi filmových Světáků, červencovou polovinu uzavře komedie s Petrem Nárožným a Simonou Stašovou Poslední ze žhavých milenců. „První srpnová inscenace bude věnována dětem, s pohádkou Krejčí, švec a duchové je rozesmějí herci Spolku třeboňského loutkového divadla," uvedla za pořadatele Jana Špulková.

K festivalu patří i venkovní představení. Letos padla volba na aktovky Václava Havla a šansony Sylvie Krobové v zámeckém parku, kde je doplní klaun Jiří Reidinger. Srpen ještě nabídne Janu Krausovou, Lindu Rybovou či Jaroslavu Obermaierovou s komedií Opona nahoru!, finále obstarají Jana Paulová a Pavel Zedníček s komedií Drahouškové.

Ceny vstupenek na festival, jenž loni přilákal přes 1500 lidí a jehož část je již vyprodaná,  se pohybují zhruba od 270 do 330 korun.

Program festivalu

S Pydlou v zádech
25. červen, divadlo JKT, 19.30
Světáci
4. červenec, divadlo JKT, 19.30
Normální okruh
16. červenec, Divadlo JKT, 19.30
Poslední ze žhavých milenců
27. červenec, Divadlo JKT, 19.30
Krejčí, švec a duchové
9. srpen, Loutkové divadlo, 18.30
Aktovky V. Havla a S. Krobová
17. srpen, zámecký park, 20.30
Opona nahoru!
30. srpen, Divadlo JKT, 19.30
Drahouškové
21. září, Divadlo JKT, 19.30