Od samého počátku se o jeho přípravu a organizaci stará hudební skupina Rybníkáři společně s Klubem Porta Soběslav, nyní ovšem s finanční podporou ministerstva kultury.


Páteční zahájení v 19 h bude večerem kovbojů, takže každý, kdo přijde v kovbojském – stačí klobouk, šátek, vesta – se dočká slevy na vstupném.
Večer odstartuje Pekelná pohádka Divadýlka Mrak, která je určená nejen pro dětské diváky, a poté bude jako obvykle následovat velké společné zpívání u ohně a bez mikrofonů.


Sobotní program zahajuje v 11 h v Lesním divadélku opět pohádka, tentokrát v podání opavského souboru Kašpárkův svět. V recitálovém maratonu průběžně od 13 do 23 h, moderovaném Ivanem Studeným, uslyšíte kytarového mága Štěpána Raka, samosebou pořádající Rybníkáře, skupiny Jewelci, Tempo di vlak, Epy de Mye, Giant Mountains Band, Alternativa, Toman a lesní panna, Jen tak tak, Hluboké nedorozumění, Bonsai č.3, Lakomá Barka, Křupani s Honzou Bicanem, dále písničkáře Jirku Kolumba Kršku a Petra Harmoniku Soldáta.


„Bonbonkem letošního festivalu bude vystoupení patnáctičlenné africké taneční skupiny studentů z umělecké školy Inkululeko Yabatsha School of Art ze Zimbabwe, která loni vystupovala například na Portě v Jihlavě.


Ta se představí zhruba v 17 hodin odpoledne. Jinak po celý den je možné si prohlédnout výstavy kreseb a fotografií v Lesní galerii, vyzkoušet si práci na hrnčířském kruhu, práci kováře či jízdu na koni.


Vstupné je již tradičně lidové, držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma a stanovat se dá přímo v areálu,“ dokresluje náplň letošního trocnovského festivalu Jiří Krška, vedoucí přípravného štábu.