Během války však musel zastavit svoji činnost, teprve v 50. letech se jej zakladateli a dirigentovi Andreji Scholuchovovi podařilo oživit. Jeho poslední turné nese rok 1972. Shromáždit kolem sebe členy starého choru se pak podařilo původnímu sólistovi Michaeli Minskému, avšak také s odchodem této osobnosti těleso dále nevystupuje. Opětovné vzkříšení sboru a pod vedením Juriho Hodovského jeho pozvednutí na světovou úroveň se podařilo synovi zakladatele Ivanu Scholuchovovi.

Chor uralských kozáků poté vykročil na cestu galakoncertních vystoupení po celé Evropě, přičemž jeho cíl zůstává nezměněn: přinést hudbu a tradice ruské pravoslavné církve co nejblíže posluchačům. A nezapomínají přitom ani na lidové a písně veselejšího charakteru.

Ve čtvrtek večer můžeme rázné kozáky vidět a jejich okázalé zpěvy slyšet od 19. 30 hodin v jindřichohradecké kapli sv. Máří Magdaleny, v pátek vystoupí v českokrumlovském kostele Božího těla a Panny Marie na Latráně, v sobotu se s nimi mohou setkat všichni zájemci v písecké Koncertní síni sv. Trojice na Výstavišti a v neděli se koná koncert v táborském kostele Proměnění Páně na hoře Tábor.

Vstupenky jsou k zakoupení v místě konání v předprodeji za 230 Kč, na místě za 280 Kč. Vstup pro osoby do 14 let je volný.