Svede sedm dcer jediné matky. A už popadesáté. Ondřej Veselý se v pátek od 19 hodin představí jako velkosvůdce při jubilejní, a dávno vyprodané, repríze erotické grotesky Muž sedmi sester v Jihočeském divadle. „Pokaždé se těším na Cilku, Lenka Krčková je velmi přesvědčivá,“ říká jedenatřicetiletý herec.

Padesát repríz. Nemáte sedmi sester už dost?
Nenene, určitě ne. Za prvé to hrajeme strašně málo, jednou, dvakrát do měsíce, a za druhé jsou lidé naprosto úžasní. Je to pokaždé vyprodaný kotel. Všichni z toho máme radost a těšíme se na to. Bude to svátek.

Které reakce vás nejvíc těší?
Když lidé pískají a křičí (smích). Je strašně příjemné, když se to líbí a lidé jsou nadšení. A jestli dávám víc podpisů? Dávám, ale dělám teď ve Vyprávěj, takže jenom díky sestrám to asi nebude.

Jak pojmete 50. reprízu? Přidáte nějaký fórek?
Ne, že by to bylo špatně, ale takové věci musí vyjít spontánně. Vždy si tam něco přidám a je to trochu jiné, dopředu ale nic připravovat nebudu, nedělám to ani na derniérách. Ale když spoluhráč udělá něco jinak, je to fajn, vznikají zajímavé, spontánní a někdy i vtipné situace.

Je to vaše první 50. repríza?
Ne. V Ostravě máme asi 70. reprízu Noci svatojánské a na Krumlově jsme měli stovku Tří mušketýrů. V Budějovicích jsme ještě byli kolem padesátky s Malovaným na skle.

Jak vás zaujala Havlíčkova knižní přeloha, na svou dobu dost skandální (napsal ji v letech 1927-28)?
Četl jsem ji, ale naše hra je jiná. Ale bylo to pro mě moc zajímavé, zvlášť když si uvědomím, v jaké době to psal a že to byla velká provokace. Ovšem že bych byl úplně nadšený, to ne, není to šálek mého čaje.

Máte během hry moment, na který se hodně těšíte?
Asi na Cilku Kostkovou. Lenka Krčková to hraje úplně skvěle a je velmi přesvědčivá.

Mimochodem, jak vám jde svádění v reálu?
Jsem plachý a citlivý člověk, tohle je absolutní protiúkol. Přece nechcete, abych řekl něco jiného (smích).

O roli jste prohlásil, že Emil Škvor je pěkné hovado. To se asi hraje dobře…
Je to zajímavé. Nejtěžší pro herce je, když má hrát sám sebe. Takhle je to daleko jednodušší, než když má vycházet ze sebe.

Potkal jste v životě podobné hovado?
Nepotkal. Myslím si, že takhle zvráceného ne.

A říkají vám občas v divadle Emile?
Někdy, když zlobím, tak říkají: nedělej Škvora.

Titul má činohra Jihočeského divadla na repertoáru více než pět let. A stále je vyprodáno. Je to adaptace díla Jaroslava Havlíčka, mistra české psychologické prózy. Novelu z maloměsta počátku 20. století přenesli do současných Budějovic Olga Šubrtová a Martin Glaser. Vymysleli nová prostředí, divák se tak dostane do sexshopu, na hřbitov, do supermarketu nebo na úřad práce.