Vraceli se zrovna ze světového saxofonového kongresu ve Štrasburku. A když se 13. července na dálnici u německého Heilbronnu dostali do dopravní zácpy, rozhodli se, že ji zkrátí sobě i ostatním řidičům. Vzniklo tak video, kterému se říká flash mob a jehož podstatou je, že hudebníci neplánovaně vytáhnou nástroje a přilákají kolemjdoucí, v tomto případě kolemstojící v koloně.

„Byla velká náhoda, že byl celý SaxWork pohromadě, měl s sebou nástroje a že jsem měl kameru. Kdybychom něco takového chtěli naplánovat, tak zácpu na dálnici prostě neuděláte. A podařilo se vytvořit zajímavé video,“ říká manažer skupiny Vít V. Pavlík.

V koloně stáli muzikanti asi tři čtvrtě hodiny. Zahráli dvě skladby a již po pár vteřinách začali lidé vystupovat z aut, poslouchat a natáčet si české hudebníky na mobily. Oranžové vesty, nezbytné pro pohyb na dálnici, měli muzikanti po ruce, protože patří k jejich image a vozí si je v pouzdrech na nástroje.

„Reakce byly úžasné, lidé začali během prvních pár tónů vystupovat a na závěr první skladby tleskali a pískali. Vzali to naprosto skvěle, bylo to absolutně spontánní, povedlo se to. Měli jsme z toho radost, je to náš první flash mob,“ řekl Vít V. Pavlík.

V jižních Čechách se SaxWork představí v nejbližší době 24. července v Boršově nad Vltavou. Vystoupí od 19 hodin v kostele sv. Jakuba s programem Ave Maria, jde o aranže a přepis skladeb od Kateřiny Pavlíkové. Více informací na www.saxwork.cz.

VIDEO ZDE:

Zdroj: Youtube