Lásko má, já stůňu a řada dalších známých písní z filmu Noc na Karlštejně zazní 8. a 9. července na zámku v Třeboni. Muzikál stejného názvu jako má slavná předloha tam přivezou poberounští ochotníci s hosty zvučných jmen. Obě představení na nádvoří začnou od 20 hodin.

V hlavních rolích se objeví známé tváře – císaře Karla IV. hraje moderátor Vladimír Čech v alternaci s Petrem Bendlem, další moderátor a herec Jan Rosák exceluje v roli vévody Štěpána. Coby král cyperský rozesměje diváky bavič Petr Jančařík v alternaci s Jiřím Oberfalzerem. Jako Pešek se předvede zpěvák Pavel Vítek, vypravěče ztvární kytarista Jan-Matěj Rak, případně ho ze záznamu mluví jeho otec Štěpán Rak.

„Návštěvníci se pobaví při scénách, kdy třeba zbrojnoš dojí kozu, Pešek si myje nohy v putně či opilý purkrabí Karla Krále vkráčí na scénu, řka: Já jsem tetička a už nechci slyšet ani slovo,“ uvedl režisér Miloslav Frýdl s tím, že samozřejmě zazní hity Karla Svobody a Jiřího Štaidla.

Spolu s herci a zpěváky účinkují v muzikálu šermíři z Okořské gardy, břišní tanečnice, metači ohně, koza i koně. Sbor manů tvoří osm starostů poberounských obcí a měst. Vstupné činí 250 korun.