Letos poprvé se mohli zájemci přihlásit do krajské pěvecké soutěže s názvem Jihočeský vrabčák 2007 pořádané agenturou LIVE s podporou mediálních partnerů Deníku jižní Čechy a Českého rozhlasu. Podobná soutěž se konala v předchozích letech pouze v Písku pod názvem Talent Písecka. Z Písecka se tak letos přihlásilo nejvíce uchazečů.


„Čekal jsem větší účast na castingu, ale musím spolu s dalšími kolegy z poroty uznat, že laťka je nasazena hodně vysoko,“ hodnotí Petr Jirotka z pořádající agentury. „Vybrat první dva ze dvanácti soutěžících, kteří by měli být vyřazeni v prvním semifinálovém kole v Českém Krumlově 14. října, bude těžké. Většina zpěváků je ve věku mezi 15 až 20 lety, dva jsou dobří zpěváci ve středním věku. Mladší kategorie se pochopitelně chytily moderního žánru a skutečně podaly vysoce kvalitní výkon, dvěma starším uchazečům je bližší lidová píseň. Máme zde účastníky z Písku, Budějovic, Blatné, Českých Velenic, Týna nad Vltavou, Milevska, Milovic a Kamenice nad Lipou a rozhodně se nebojíme, že bychom finalisty později vybírali s rozpaky. Ostatně v závěrečném finále v DK Metropol v Českých Budějovicích 9. prosince i v předcházejících semifinálových kolech 14. října v Krumlově, 3. listopadu v Písku a 18. listopadu ve Strakonicích zasednou v porotě nejen hudební laici, ale svou účast přislíbili také zpěváci Roman Dragoun, Lešek Semelka, Alice Spring, Jakub Smolík a osobnosti showbusinessu jako Jiří Pomeje a další,“ upřesnil Petr Jirotka.


Jak nám přiblížil Tomáš Kollarczyk, marketingový manažer Českého rozhlasu České Budějovice, finálový večer 9. prosince bude ve znamení swingu a zpěváky bude doprovázet Rozhlasový swingový orchestr pod vedením Václava Hlaváče.


O nabídky na spolupráci a věcné ceny se finalisté soutěže nemusejí bát. Přijďte podpořit své favority v semifinálových a finálovém kole soutěže: Blanku Hrdinovou, Janu Kalinovou, Editu Poláchovou, Františka Špačka, Lenku Haringerovou, Evu Svatkovou, Simonu Rendlovou, Pavlínu Ďuriačovou, Petru Kocovou, Milana Bruknera, Františka Janovského a Petru Molovou a díky svým hlasům v anketě vyberte nejlepší jihočeský talent!