Po úvodní nové znělce Jihočeského vrabčáka na motivy známého Ptačího tance se ujaly mikrofonu Petra Kocová a Blanka Hrdinová z Písku, Petra Molová z Milevska a domácí Edita Poláchová.


Nejprve v doprovodu Rozhlasového swingového orchestru českobudějovického rozhlasu Václava Hlaváče, poté s píseckou kapelou Good Company zazpívaly před patnáctičlennou porotou, ve které usedli například Petr Muk, profesorka zpěvu na pražské konzervatoři Lída Nopová nebo producent Jiří Pomeje, dvě vybrané písně. Výkony všech čtyř semifinalistek se vyznačovaly vynikající interpretací a dokonale zvládnutou hlasovou technikou, takže vůbec neulehčily těžkou úlohu odborné porotě.


Celkem bylo ve finálovém klání předáno pět cen od partnerů soutěže, a to osobní cena primátora města České Budějovice Blance Hrdinové, cena čtenářů Jihočeských deníků Petře Molové, cena českobudějovického rozhlasu a hlavní cena diváků Editě Poláchové. Absolutní vítězkou soutěže o titul Jihočeský vrabčáka roku 2007 se stala Edita Poláchová. „Zúčastnila jsem se už soutěže Zlatý mikrofon, kde byl promotérem právě pan Jirotka a řekl mi o této soutěži. Tak jsem se přihlásila. Francouzskou Dívku z Ipanemy a Man I feel like a woman jsem si vybrala sama ze zaslaného repertoáru, protože mi nejvíce seděly. Věděla jsem, že jsou těžké a porota to uzná. Na zkoušení jsem měla necelé dva týdny bez doprovodu, pak jsem byla dvakrát na zkoušce s kapelou v Písku,“ řekla sedmnáctiletá studentka Gymnázia Jírovcova, kterou už sedmým rokem provází ve světě tónin a intervalů učitelka ZUŠ Piaristická Jana Mikulášová.