Alena Kneiflová, Prachatice

Již v dětství jsem poslouchala písničky Karla Gotta a jeho poslech skladeb mě provází celý život. Líbí se mně nejen jeho písně, ale obdivuji jej, jak se drží dlouho na nebi populární hudby a také si jej vážím jako osobnosti pro jeho vystupování, jednání, charakter…

Vždy jsem si přála navštívit jeho koncert, prostě vidět jej naživo a setkat se s ním osobně. Vystupoval ve velkých městech a v zahraničí a tak splnit si přání bylo spíše nedostupné. Zajímala jsem se, kdy bude vystupovat v okolí, abych si včas zajistila vstupenky. Před léty se svým vánočním turné zavítal i do Českých Budějovic a já koncert navštívila se svou rodinou a všichni jsme byli okouzleni bezvadnou atmosférou. Na jeho předposledním koncertu jsme byli s mým příbuzným muzikantem – fanouškem Karla Gotta a díky němu jsem se dostala k Mistrovi osobně po skončení koncertu, kdy jsme si popřáli krásné vánoční svátky a nechyběl ani vysněný polibek od Karla Gotta. Karel byl již převlečený, odlíčený, ale stále elegantní, příjemný a milý. Odnesla jsem si domů nejen fotografii umělce s věnováním a podpisem, ale hlavně pocit splněného přání s nezapomenutelným zážitkem na celý život.

Na poslední koncert jsem se časově nedostala a přemýšlela o tom, že to snad není naposled. Velmi často poslouchám CD s jeho písněmi a ve snu se mně prolínali myšlenky ohledně jeho života a podvědomě jsem mu přála, aby byl co nejšťastnější, našel si lásku a založil vlastní rodinu. Držela jsem mu palce a myslím, že štěstí má v rukou. Poté, co jsem se dozvěděla o konání charitativního koncertu Karla Gotta v Prachaticích, zajiskřily mě oči. Jelikož koncert se pořádá v místě mého bydliště a toužím zúčastnit se jej právě v souvislosti pomoc Hospici. K tomuto zařízení mám kladný vztah hlavně za poskytnutí výborné spolupráce během mého studia, kdy se zrodil nápad poskytnout finanční podporu pro toto zařízení, což je mým cílem v dohledné době.