Ve druhé květnové dekádě se totiž sešla odborná porota s mezinárodní účastí, která z přihlášených prací vybrala díla 75 autorů.

Mezi zařazenými výtvarníky nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Rakouska, Německa, Francie a Švédska, se objevila celá řada nových jmen na výtvarné scéně, což pořadatelé považují pro tradici Intersalonů za přínosné.

„Porota byla tentokrát příjemně překvapena vysokou úrovní přihlášených prací. V letošním roce tak bude velice kvalitně zastoupena kromě české strany také výtvarná scéna ze Slovenska, Rakouska a Německa. Jde o velice dobré a slavné autory,“ říká o výběru vystavujících Vít Vavřinec Pavlík, předseda pořadatelské Asociace jihočeských výtvarníků, který je zároveň jedním ze sedmičlenné poroty.

Novinkou pro letošní dvanáctý ročník Intersalonu je změna termínu zahájení výstavy, který byl stanoven na 15. srpna. Navíc v rámci oslav patnáctiletého partnerství měst České Budějovice a Pasov bude od 17.října tato výstava otevřena v galerii Kulturmodell Passau.

A do třetice – současně v říjnu bude jako součást Intersalonu realizována samostatná výstava celé poroty a oceněných autorů z minulého roku v nově otevřených prostorách písecké Sladovny.