V aktuální expozici představuje svůj výtvarný svět Jolana Kimlová, která již před několika lety zakotvila v jihočeské Blaničce mezi Prachaticemi a Vodňany.

„Jižní Čechy jsou moje srdeční záležitost. Zamilovala jsem si ten kraj, už když jsme sem jezdili s rodiči na chaloupku a netušila jsem, že sběh okolností nás sem jednou přivede natrvalo. Paradoxně však vystavuji spíše na severu a v Praze, na jihu snad jen na Vltavotýnských dvorcích.

Výtvarnice vyrostla v rodině výtvarníků (otec malíř, matka sochařka), což zřejmě ovlivnilo i její další životní cesty. Vystudovala obor knižní kultury a písma na Vysoké škole uměleckoprůmyslové a už její absolventská práce byla oceněna v soutěži Nejkrásnější kniha roku. Věnuje se nejen malbě a kresbě, ale i užité grafice, vystavuje v tuzemsku i v zahraničí, na svém kontě má i řádku prestižních ocenění. „Naposledy si Jolana přivezla Cenu výtvarných umělců z loňského mezinárodního bienále Grafix v Břeclavi,“ dodává Bohumír Džubej, Jolanin manžel. „Mou inspirací je život kolem mne a hlavně příroda. Doma máme psa, kočky a na zahradě dokonce kalouse ušatého s rodinou. Cokoliv mě zaujme a osloví se snažím ztvárnit. Ráda dělám i pro děti, mimo jiné třeba každoročně výtvarné řešení scény pro celostátní přehlídku dětského skupinového tance v Kutné Hoře.

V poslední době také vytvářím takzvané papíráčky, tedy objekty z papíru, které vlastně, aniž jsem si to uvědomovala, vycházejí z mých kreseb,“ přibližuje svou současnou tvorbu Jolana Kimlová. Zajímavá výstava, která je příjemným prázdninovým zpestřením programu Galerie Hrozen, potrvá pouze do 26.července.