Návštěvníci tu mohou nasát nejen atmosféru 21. jamboree, k vidění jsou i zajímavosti z kroniky místního oddílu Kometa.

Právě stropničtí skauti si dali záležet na tom, aby bylo co obdivovat a přiložili při instalaci ruku k dílu. „Pomáhal jsem podávat papíry, zalepovat,“ hlásí se hrdě ke své práci vlče Václav Loveček z Horní Stropnice.

„Výstavu chápeme do jisté míry jako šanci prezentovat na veřejnosti náš oddíl. Ohlížíme se za dosavadní činností například fotografiemi z táborů a jiných akcí, ale také představujeme rozšířený program, který právě startujeme. Počítáme, že se sem přijdou podívat jak děti, které by se mohly stát našimi členy, tak dospělí, kteří se mohou přesvědčit, že děti vedeme správným směrem,“ odhaduje skautský vedoucí Petr Aksamit.

„Je skvělá věc, že tu skauti fungují, že má mládež jak smysluplně vyplnit volný čas,“ ocenil místostarosta Horní Stropnice Vít Golombek. Samotnému se mu ke skautům vážou vzpomínky z dětství. „Je třeba, aby skautská tradice v Horní Stropnici zakořenila natolik, aby děti byly hrdé na to, že jsou v junáku a aby se podle skautských zásad chovaly pak celý život,“ podotýká mezi výstavními panely.

Samotní návštěvníci skautské výstavy se mohou zapojit i do soutěže o nejlepší snímek, jejich hlasovací lístky budou na závěr slosovány a tři z tipujících se mohou těšit na zajímavou cenu.

Tři desítky snímků talentovaných fotografů i další exponáty, mezi kterými nemůže chybět ani legendární „kápézetka“, si můžete prohlédnou až do 17. září každý všední den od 9 do 16, v pondělí do 17 hodin, o víkendu je otevřeno dopoledne.