Přes 200 lidí tak může prožít zpěvákovo vystoupení během festivalu BBC Electric Proms takřka na vlastní kůži.

Kotva koncert, který začíná ve 20.30 hodin, nabídne jako jedno z pěti českých kin, která přenos zprostředkují. Celkem Williamse uvidí lidé z 23 evrospkých států na dvou stovkách filmových pláten. Zpěvák je z toho nadšený.

„Myšlenka na to, že moje ‚jednorázové‘ vystoupení, které se chystám předvést v Londýně, uvidí současně najednou ohromné množství lidí po celém světě, mě vzrušuje,“ řekl Robbie Williams.

Zpěváka doprovodí vlastní kapela i dechová a smyčcová sekce. Zazní nejen skladby z předchozích alb v hudební režii legendárního producenta Trevora Horna, ale i několik ukázek z Williamsova nejnovějšího, v pořadí již čtvrtého alba Reality Killed the Video Star. Tato deska vyjde v České republice v listopadu.

„Neuvěřitelně se těším na reakce fanoušků na skladby z mého nového alba a hlavně na práci s Trevorem Hornem i na jeho aranžmá písní ve stylu 80. let. Trevor je geniální – každá skladba v jeho provedení zní skvěle!“ doplnil Williams.

Délka přímého přenosu koncertu v HD kvalitě bude přibližně 90 minut. Pro kino Kotva jde o další milník v historii – zařadí se po bok velkých evropských biografů.

„Sledujeme, jestli k nám jde dobře signál přes satelity. Jinak to není nějak zvlášť náročné, je to podobné, jako když přenášíme představení z Metropolitní opery,“ uvedl provozovatel kina Kotva Jan Turinský.

Předpokládá podobný zájem o vstupenky jako u opery, která je pokaždé vyprodaná. Do prodeje jde 215 vstupenek v ceně 350 korun. V Praze lístky zmizely během dvou dnů.

Williams se v úterý předvede po tříleté koncertní odmlce. Podle pořadatelů lze očekávat hravou a hlučnou show. Na kontě má nyní rekordních 15 nominací na hudební cenu Brit Awards, další primát mu patří za počet prodaných vstupenek během jednoho dne: 1,6 milionu na turné Close Encounters.

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme pracovat se zpěvákem Robbieho kalibru a spoluvytvořit pravděpodobně největší hudebně-filmovou událost v celé Evropě. Robbie zahájí festival obrovským hudebním třeskem, který obletí a bude slyšet po celé zeměkouli,“ podotkl Salim Mukaddam, provozovatel rádiové stanice BBC Worldwide.