Od pondělí je v prodeji, přičemž ceny se nemění. Základní řada představení tak vyjde stejně jako loni na 1500 korun, děti, studenti a důchodci zaplatí 1130 korun. Stejně jako předplatné nebude divadlo zdražovat ani normální vstupenky.

Oproti běžnému vstupnému, které například u činohry činí 180 korun, ušetří předplatitelé asi dvacet procent. „Hlavním lákadlem, proč jsme spustili prodej už nyní, jsou právě bonusové vstupenky na otáčivé hlediště. Nejčastěji jde o slevu 50 procent a premiéroví předplatitelé získají lístek zdarma,“ upřesnil Petr Hasal z obchodního oddělení divadla.

To letos vstoupí do jubilejní 90. sezony. Při každé premiéře každého ze souborů připomenou umělci významné žijící osobnosti divadla, s nimiž připraví besedy pro diváky.

Z premiér, které se chystají, vyzdvihl Hasal tři tituly. „Především to bude opera Otello – představí se v ní čínský tenorista Wei-Long Tao, který působí na německých scénách, je to evropská špička a získal i Thálii za svůj výkon v inscenaci Hoffmanových povídek. Zajímavé je, že Otella zrežíruje šéf činohry Martin Glaser, což bude jeho operní debut,“ popsal Hasal.

Dalším tahákem se podle něj může stát Carmen, v níž příznivci baletu poprvé uvidí obnovený soubor pod vedením Attily Egerháziho z Maďarska. V činohře sází Hasal na Kupce benátského v režii Michala Langa.

V rámci jubilejní sezony představí Jihočeské divadlo v září, při dni otevřených dveří, také zdigitalizovaný archiv.