V sobotu startuje Jihočeské léto s párou. Jak již napovídá název celého projektu, do turistického ruchu se zapojí parní vlaky. Ten první se objeví v sobotu na trati Český Krumlov – České Budějovice.

Odtud mohou cestující pokračovat historickým autobusem dál do Hluboké nad Vltavou. Výlet spojený s prohlídkou tamního zámku je zároveň letošní novinkou. Během následujících letních víkendů pak bude v rámci Jihočeského léta s párou připraveno dalších devět různých parních jízd.

„Výlet na Hlubokou jsme nazvali Zámecká jízda a v ceně tzv. zámeckého balíčku je cesta parním vlakem z Českého Krumlova do Českých Budějovic a zpátky, rezervace místa, transfer historickým autobusem do Hluboké a prohlídka tamního zámku. Balíček stojí 625 korun,“ říká Jiří Kafka, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Českých Budějovicích. „Ti, kteří nepojedou až na Hlubokou, se mohou vypravit s průvodcem na prohlídku Českých Budějovic,“ dodává.

Parní vlak v rámci Zámecké jízdy bude odjíždět z Českého Krumlova v 10:28 a do Českých Budějovic dorazí v 11:59. Zpět z Českých Budějovic pak pojede v 16:19. Ti, kteří nevyužijí zámecký balíček, si mohou koupit zpáteční jízdenku za 300 Kč nebo využít zvýhodněné jízdenky pro rodiny, děti do 15 let, důchodce a držitele průkazu ZTP.

Zámecká jízda se během léta uskuteční celkem šestkrát, kromě tohoto víkendu ještě 5., 6., 12. a 13. srpna.

Jízdenky a místenky je možné pořídit v předprodeji vždy do čtvrtka v týdnu před parní jízdou v CK SBTravel České Budějovice na telefonech 380 427 421 nebo 775 110 424, samotné jízdenky pak také přímo ve vlaku.

Od druhé poloviny července do konce srpna pak projede celá řada parních vlaků po kolejích vedoucích ze Stožce do Černé v Pošumaví, do Prachatic, na Kubovu Huť i do Nového Údolí.