Hned tři výtvarníky najednou prezentuje městská galerie U Zlatého slunce v nové dubnové výstavě pod názvem Vltavotýnský trialog, tentokrát s kolekcí obrazů, kreseb a skla.

První z tria vystavujících Zdena Höhmová, kterou uměnímilovná veřejnost zná i z Vltavotýnských výtvarných dvorků, se už při studiích zaměřovala na krajinářskou a figurální malbu. Věnuje se však i kresbě a grafice, příležitostně rovněž knižní ilustraci. Její konto zdobí přes sedm desítek samostatných výstav a víc než dvojnásobek kolektivních, ale také řada ocenění tuzemských i mezinárodních.

Malíř, sochař a sklářský výtvarník Marek Trizuljak se sice narodil v Bratislavě, ale studoval v Železném Brodě a Praze a nyní žije a pracuje na Olomoucku. Svůj umělecký rejstřík rozšířil ještě o užité umění, realizace v architektuře a fotografování a navíc je i básník a také kurátor. Rovněž on se může pochlubit jak úspěšnými prezentacemi výstavními či publicistickými, tak i několika oceněními.

Trio uzavírá Miroslava Trizuljaková, Markova manželka, která ačkoliv se zabývá především restaurováním nástěnných maleb, obrazů a plastik, uplatňuje se i ve volné tvorbě. Její jméno figuruje u restaurátorských prací na významných uměleckých skvostech zejména v Olomouci a na dalších místech hlavně na Moravě. Ovšem její práce z volné tvorby byly vystavovány i v Holandsku, Itálii, Německu či Rakousku.

„Tahle jarní, v pořadí již dvěstěsedmnáctá výstava je ukázkou nádherného uměleckého souladu tří autorů a tří žánrů – od malby přes kresbu až po práce ze skla. Trojice v této sestavě nevystavuje poprvé, již v loňském roce si vyzkoušela společnou prezentaci v Karlovicích a také manželé Trizuljakovi spolu vystavovali již vícekrát,“ dodává k výstavě, která potrvá do 4.května, galeristka Marie Hanušová.