Představení se konají na nádvoří hradního palácea jejich nabídka se stále rozšiřuje. „Loni jsme na Zvíkově odehráli šestnáct představení a letos jich bude dvacet,“ uvedla za Prácheňskou scénu Kateřina Viktorová.

Písecký divadelní spolek si na každou sezonu připravuje nějakou novinku. Letos to bude podle Kateřiny Viktorové představení Manželství na druhou, které bude k vidění v sobotu a Strašidlo Cantervillské, které bude v pátek 9. srpna.

Stejně jako v minulých letech vystoupí v programu také hosté. „V pátek to bude Divadlo Čejetice s představením Přes přísný zákaz dotýká se sněhu a 19. a 20. července Divadelní spolek Schody ze Sušice se Světáky,“ doplnila Kateřina Viktorová. Následovat budou Hřbitovní aktovky v podání Prácheňské scény. Představení se konají po celé prázdniny každý pátek a sobotu a v srpnu budou dvě i v neděli odpoledne. Na večerní představení se mohou diváci dopravit společně s herci autobusem v 18 hodin z autobusové zastávky u Trojice na Výstavišti.

Divadlo na hradě Zvíkov

V roce 1883 byla poprvé v Písku a na hradě Zvíkově původním píseckým divadelním souborem uvedena Stroupežnického hra Zvíkovský rarášek.

Tradici oživit hrad Zvíkov divadelními představeními obnovil spolek Prácheňská scéna v Písku v roce 1999a od té doby každé prázdniny pořádá Zvíkovské divadelní léto.

V majestátních prostorách hradu Zvíkov nyní uvádí spolek průřez svým repertoárem a své hosty.

Na činnosti spolku se aktivně podílí okolo čtyřiceti dobrovolníků.