První je na řadě promýšlení, potom sbírání a skládání…

Co potřebujete:
široký koš nebo keramickou mísu či jinou vhodnou nádobu, písek, zeminu, vhodné rostliny, kamínky, mušle, zajímavé kusy dřeva a drobné dekorace k dotvoření

Pokud použijete jako základ proutěný koš, musíte vnitřek vyložit silnějším igelitem a po obvodu ho přišít režnou nití. Další postup se odvíjí od toho, jaké rostliny si vyberete. Pro sukulenty a jiné suchomilné rostliny nasypte na dno drobné kamínky a pak písek smíchaný se zeminou. Pokud zvolíte rostliny vlhkomilné nebo lesní, písek jim do hlíny nedávejte. Rostliny můžete ale použít i s květináčkem, pak ho jen jednoduše obsypte nějakou výplní, třeba pískem, drobnými kamínky nebo zeminou. Snažte se vždy kombinovat rostliny, které vyžadují podobnou vlhkost.

K dotvoření krajinky použijte drobnosti podle toho, jaký typ prostředí chcete mít. K polopoušti využijte jemný písek, kamínky a mušličky, k lesní krajině zase zajímavé kousky dřeva, kůru s mechem a lišejníkem, drobné šišky. Hotovou krajinku pak můžete dál zabydlovat malými zvířátky, přidat studánku z miniaturní keramické mističky nebo mušle.

Podzimní košíček s dýní
Podzimní tvoření. Jak vyrobit kouzelné a přitom rychlé dekorace za pár korun

Fantazii se meze nekladou, krajinku můžete obměňovat a vylepšovat i vlastnoručně vyrobenými drobnůstkami.

Výtvor se dá měnit podle ročního období. Na jaře přidejte kvítky, v létě slunečník, na podzim minijablíčka a v zimě sněhuláka.