Předchozí
1 z 5
Další

foto č. 1Zdroj: Deník / Redakce

K violoncellu mne přivedli rodiče a můj strýc Rudolf Weiss, který vyučoval v budějovické v lidové škole umění. Od té doby je hudba se mnou a stala se také mým zaměstnáním. Představoval jsem si, že budu hrát v orchestru, ale osud mě zavál k pedagogické činnosti. Čas od času si v orchestrech zahraju a jsem velice šťastný, když mohu být součástí velkého tělesa. Také mám radost z toho, že poznávám nová hudební orchestrální díla. V současné době mne uchvátilo dirigování a vedu orchestr naší ZUŠ. Chtěl bych dirigovat opravdu velké hudební dílo.

foto č. 2Zdroj: Deník / Redakce

Díky violoncellu jsem měl to štěstí zahrát si různě po světě. Největším zážitkem pro mě byla cesta s orchestrem Czech Moravian Virtuosi po Severní, Střední a Jižní Americe. K violoncellu jsem přivedl i dceru Annu, ta ale tento nástroj bere jen jako vedlejší koníček.

Syn Jakub je profesionální hokejista a ať hraje za jakýkoliv klub, vždy mu se ženou moc fandíme a přejeme vítězství. I on si ale zahrál na violoncello při vystoupení se školním orchestrem. Spolu s dalšími cellisty svůj part odehrál bez větších obtíží.

foto č. 3Zdroj: Deník / Redakce

Miluji motocykly a jejich rychlost. Největší prožitek zažívám při zdrcující akceleraci ať na motocyklu nebo v rychlém autě. V této oblasti, stejně jako v hudbě, hltám novinky, které na nás výrobci aut i motocyklů chrlí. Baví mě tento technický svět sledovat.

foto č. 4Zdroj: Deník / Redakce

Rád cestuji a poznávám jiné kultury. Má žena dokáže vše dokáže úžasně naplánovat a zařídit. Mou nejoblíbenější destinací je Itálie a je jedno, jestli v zimě nebo v létě. Velice rád jím, je to na mě i vidět. Italská kuchyně mě dostává do oblasti blaha. Život v Itálii mám rád a italská hudba je fantastická, miluju Pavarottiho. Baví mne ale také Švýcarsko. Jezdím tam hrát s orchestrem každý rok a líbí se mi jejich řád.

foto č. 5Zdroj: Deník / Redakce

Odmala mám rád sport. Vždy jsem sportoval, ale kvůli hraní na cello jsem byl omezen a musel dost cvičit. Na sportování tak nezbývalo moc času. Vždy jsem ale našel chvíli, abych mohl jezdit na kole, bruslit, hrát hokej a v zimě jsem nejraději lyžoval. Dnes jsem propadl golfu.