Předchozí
1 z 5
Další

Žijeme na statku, který manžel Tomáš před 20 lety jako polorozpadlý koupil. Tady se mohu realizovat vlastně všude. Náš domov společnými silami neustále vylepšujeme.

Vendula Bílková s manželem Tomášem.Zdroj: Archiv Deníku

Oba jsme staromilci, a tak jsme domu ponechali jeho starou podobu. Uvnitř i venku to vypadá jako před 150 lety. Nejen dům, ale i zahrada má úžasnou energii. Jedna její část je užitková, druhá relaxační a v plánu máme vytvořit ještě zahradu interaktivní.

foto č. 2Zdroj: Archiv Deníku

Neposedné ruce jsem měla odmala a stále jsem je musela něčím zaměstnávat. Už v dětství a dospívání jsem vyráběla všechno možné a troufla jsem si i na práci se dřevem. Tvoření mi zůstalo dodnes. A baví mě příroda.

foto č. 3Zdroj: Archiv Deníku

Naše dvě děti Marianka a Mikeš vyrůstají nejen v souladu s přírodou, ale také se zvířaty. Chováme ovečky a za léta k nim přibylo ještě pět koček, pes, dvě lamy, rak, ježek a slepice.

foto č. 4Zdroj: Archiv Deníku

Díky ovečkám jsem se dostala k plstění, což je stará technika zpracování ovčí vlny. Naučila jsem se příst na kolovrátku. Ovčí vlna mi učarovala, je to úžasný materiál. Lze z ní vyrobit všechno možné, hračky, šperky, vesty, bačkory, klobouky. K plstění dělám ještě různé workshopy, ekovýchovné programy nebo kurzy pro veřejnost, školky a školy. Můj koníček se mi stal prací.

foto č. 5Zdroj: Archiv Deníku