Předchozí
1 z 5
Další

Z cest nevozím předražené suvenýry

Třicetiletá Kristina Modrová z Českých Budějovic ráda cestuje a kromě radosti z cestování se přidala i radost z návratů. Na cestách má ráda to zvláštní bezčasí, které přichází hned, jak vyrazí.

Pořád něco vymýšlím a vytvářím, a to kdekoli. Když cestuji, tvořím z toho, co potkám.

Foto č. 1

Přátelům a rodině nevozím předražené suvenýry, ale zážitky spolu s kouskem místa, kde jsem byla. Přivezu třeba malý lapač snů nebo náhrdelník s historkou. Část svého dětství jsem strávila s mámou na jihu Španělska a bylo to nejlepší dětství na světě!

Přátelům a rodině nevozím předražené suvenýry, ale zážitky spolu s kouskem místa, kde jsem byla.

Pracuji v Kreativní agentuře R51 a také jsem součástí týmu prvního českobudějovického re-use centra Kabinet CB. To mě momentálně velmi naplňuje, protože vidím smysl ve znovupoužívání zdánlivě nefunkčních věcí a v recyklaci. Na toto téma také vedu v Kabinetu i menší recy-workshopy.

Foto č. 3

Jehla a nit mne provázejí všude. Vyrábím nejrůznější drobnosti a šiju brože nebo aspoň kreslím. Pokud tvořím doma, vždy mi věrně asistuje kočka Kudla. Těší mě, že vše, co dělám, vyžaduje notnou dávku kreativity a dobrodružného ducha.

Foto č. 4

Když mi zbude ještě malinko času, věnuji se projektu Human Monstera, který jsme s kamarádkou před nedávnem založily. Jeho smyslem je propojit lidi z Budějovic a okolí, kteří mají rádi pokojové květiny a vše, co k nim patří. Pořádáme pokojovkové swapy a děláme i online bazar, kde je možné si nějakou zelenou krásku koupit nebo vyměnit.

Foto č. 5