Předchozí
1 z 4
Další

V malé rodinné firmě, která se zabývá velkoobchodním a maloobchodním prodejem oříšků, sušeného ovoce a mnoho dalšího, pracuje Petr Voves z Českých Budějovic pět let. Vystudoval mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově, ale v oboru pracovat nechtěl. „Rozhodl jsme se, že se zapojím do rodinné firmy, ke které mám vztah. Funguje díky tátovi už dvaadvacet let. Nyní máme sklad v Čakovci na Českobudějovicku a já jsem spustil e-shop. Náš sortiment lidé najdou na webu ochutnejorech.cz,“ popsal jednatel firmy. „Přešli jsme z kamenné prodejny na internetový prodej, protože internetový prodej stoupá,“ domnívá se.

Promoce v roce 2017. Úspěšné zakončení magisterského studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Na snímku je i s manželkou Kateřinou Vovsovou. Rodičům vypomáhal ve firmě už při studiích. „Mamka se mě ptala, jestli nechci radši hledat práci v oboru, ale já vidím budoucnost v rodinném podniku, který má pevný základ,“ vylíčil.

1. PromoceZdroj: Deník / Redakce

Ve skladu v Čakovci. „Nabízíme všechny druhy ořechů, naturální i ochucené, pražené či oříšky v čokoládě. Na sociálních sítích se prezentujeme jako e-shop pro fitkaře, ale i mlsouny. Necháváme si posílat vzorky, které ochutnáváme, a to je základ firmy,“ vysvětluje.

2. Ve skladuZdroj: Deník / Redakce

Prodej ořechů z roku 2011. Jednalo se o první prodej oříšků a sušeného ovoce v dárkových kornoutech na malém Vánočním trhu v Kameňáku. „Balíčky pomáhala připravovat i má manželka,“ vypráví.

3. První prodej oříškůZdroj: Deník / Redakce

Hledání zahraniční inspirace. Petr Voves se pracovně vydal do Londýna, kde sbíral inspiraci na londýnském veletrhu potravin. Se zahraničními dodavateli komunikuje v anglickém jazyce.

4. Inspiraci hledá v zahraničíZdroj: Deník / Redakce