VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TRHOVÉ SVINY

Rychnovští na zpívání i napekli

Rychnov u Nových Hradů - Poctivě se připravují děti i dospělí z Rychnova u Nových Hradů na společné středeční zpívání koled. Kromě zkoušek, na kterých ladí hlasivky, se sešli dokonce v místní klubovně proto, aby společně napekli dobroty, které příchozím nabídnou k zakousnutí. Místní se k akci připojují podruhé, loni koledy ke stromečku na návsi přilákaly kolem šesti desítek lidí z místních chalup i z nedaleké Kamenné. Letos zpěváky dokonce doplní muzikanti s hudebními nástroji.

Adventní dílnu v Horní Stropnici provonělo jehličí

Horní Stropnice - Věnce se svíčkami na slavnostní stůl i dekorace na zavěšení na dveře domů či bytů podle vlastní fantazie, ale i třeba jednoduché svícny a další ozdoby si mohli vlastnoručně vyrobit návštěvníci adventní tvořivé dílny. Tu v pátek pro děti i dospěláky připravili v Horní Stropnici ve spolupráci s obcí místní skauti.

Exradní chybu připouštějí, ne však trestný čin

Horní Stropnice - Za nedůvodnou považují obžalobu podanou kvůli údajnému zmanipulování veřejné zakázky bývalí členové obecní rady v Horní Stropnici. Před plným sálem na veřejném zasedání zastupitelstva to v uplynulém týdnu zdůraznil starosta obce Václav Kučera.

Nakoukněte do jiné Francie, než znáte z většiny běžných cest

Nové Hrady - O víkendu naposledy bude v rámci festivalu Dny francouzské kultury v novohradské Koželužně k vidění působivá výstava fotografií Jiná Francie. Jak říká autor snímků Milan Koželuh, nejen pro něj, ale i pro řadu návštěvníků představuje vybraná kolekce fotek z oblasti Centrálního masivu naplnění mnoha dětských snů.

Chvalkovští senioři už ladí hlasivky

Chvalkov - Na první zkoušce se včera sešli obyvatelé chvalkovského domova pro seniory, který se již tradičně připojuje k akci Česko zpívá koledy. „Moc se těším, bývá to hezké setkání, na které přijedou naše rodiny i s malými dětmi. Zpívá se venku, my míváme na nohou deky, aby nám nebyla zima," vysvětluje jedna ze zpívajících babiček Božena Kuchařová. Ke společnému zpívání ve Chvalkově bude opět patřit i punč a perníčky, které už nyní chystají zdejší kuchařky. Podobně se jen na Českobudějovicku bude 9. 12. od 18 hodin zpívat na 17 místech.

Pod Eiffelovkou už zůstane pachuť strachu

Nové Hrady – Když v pátek navečer Novohradští zahajovali festival Dny francouzské kultury výstavou s názvem Jiná Francie, ani ve snu by je nenapadlo, jak jiná Francie jen za pár hodin doopravdy bude.

Jakub Vágner v Žáru ukázal, jak ulovit rybu

Žár - Malebné prostředí Novohradska i tuny ryb přilákaly o víkendu na hráz Žárského rybníka nejen stovky diváků, ale dokonce také televizní štáb se známým rybářem Jakubem Vágnerem.

OBRAZEM: Místo dospělých si na ryby políčily jejich děti

Borovany - Dětský výlov. Tak nějak by se dala charakterizovat akce, která se v sobotu uskutečnila v Borovanském mlýně. Místo zkušených rybářů se tady za úlovky vydaly jejich děti.

Parta nadšenců křísí ducha Terčina údolí

Nové Hrady - Existují teprve pár měsíců, za sebou ale mají obrovský kus práce. A to doslova, většina jejich dosavadních setkání se totiž neobejde bez pracovního nářadí. Jak již napovídá název Okrašlovací spolek pro Terčino údolí, Nové Hrady a okolí, členové a sympatizanti spolku si vytkli nelehký cíl. Nejen jednáním se všemi zainteresovanými stranami, sháněním peněz na údržbu a obnovu, ale mnohdy vlastníma rukama navracejí původní krásu Národní přírodní památky Terčino údolí, která v posledních letech znatelně pustla.

Borovanští sportovci sáhli na samé dno klubové pokladny

Borovany - Složitou situaci musí řešit členové tělovýchovné jednoty Calofrig v Borovanech. Její předseda Jiří Kubeš musel na minulém zasedání žádat zastupitele o mimořádný příspěvek. Sportovci se dostali do tak velké finanční tísně, že doslova obraceli každou korunu.

Ani po těžké nehodě se Pavel nevzdává

Byňov - Před třemi lety lékaři nevěřili, že mu zbývá víc než pár měsíců života. Dnes Pavel Svoboda, ačkoli zůstal po nehodě upoutaný na lůžko, pilně cvičí a věří, že příští rok doprovodí svého syna do první třídy.

Turisté si pletou Borovany s jejich menším dvojčetem

Borovany / Borovany - Není pomalu den, aby si někdo nespletl město Borovany na Českobudějovicku se stejnojmennou obcí na Písecku. Ivana Dolejšková, starostka daleko menších Borovan nedaleko Bernartic, už ale takové omyly bere s humorem.

U hranic létá vrtulník, auta staví policisté

Novohradsko – Ani myš neproklouzne už dva týdny přes hraniční přechod Nové Hrady – Pyhrabruck, aniž by o ní nevěděli muži zákona. Policejní hlídky tu staví auta pro případ, že by se tudy snažili do vnitrozemí dostat běženci. Výjimku nemělo ani naše redakční vozidlo.

Starosta Stropnice čelí obžalobě

Horní Stropnice – Až s osmiletým trestem by mohl od soudu odejít starosta Horní Stropnice Václav Kučera a další tři členové minulé obecní rady. Čelí obžalobě, že v roce 2013 zmanipulovali veřejnou zakázku na nákup traktoru 
a další lesní techniky v celkové ceně takřka čtyři miliony korun. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT