Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÝN NAD VLTAVOU

Královskou hrou se v Týně baví přes třicet let

Týn nad Vltavou - Adrenalin a napětí. Střetnutí dvou armád, jejichž vzájemný boj může trvat několik hodin. I takové můžou být šachy. Své o tom vědí v Šachovém klubu v Týně nad Vltavou.

Křik a výstřely. Kino v Týně nad Vltavou přepadli teroristé

Týn nad Vltavou - Situaci jako z akčního filmu zažili návštěvníci vltavotýnského kina. Zúčastnili se taktického výukového kurzu s názvem Záchrana rukojmích v kině. „Chtěl jsem jen využít kino 
k tomu, aby si lidé mohli zkusit něco, co normálně nezažijí," vysvětlil Lumír Němec, jeden z organizátorů celého projektu. 

Týnská Olympie nepoznala za celou zimní přípravu hořkost porážky

Týn nad Vltavou – Svého snu se jen tak nevzdá! FK Olympie Týn nad Vltavou bude na jaře usilovat o to, aby postoupil do krajského přeboru.

Pro mladé rodiny připravili v Chrášťaněch parcely

Chrášťany - Devět stavebních parcel připravili pro mladé rodiny v Chrášťanech. „Parcely jsme kompletně zasíťovali. Je tam voda a kanalizace, nová silnice a veřejné osvětlení," vypočetl starosta Josef Vomáčka. Elektřinu zavedl zvlášť E.ON. Základní technická vybavenost lokality si vyžádá obecní náklady 5,8 milionu korun, ale Chrášťanským pomůže dotace. Na silnici získají z regionálního operačního programu dva miliony korun.

Lidé ze sídliště hledají místo pro relaxaci

Týn nad Vltavou - Najít zelenou plochu poblíž panelových domů, kterou by bylo možné upravit k obrazu svému – to byl hlavní úkol pro obyvatele Hlineckého sídliště v Týně nad Vltavou. Několik desítek se jich minulý týden sešlo v jídelně Základní školy Hlinecká při veřejné debatě, kterou zorganizovala komise rady města pro revitalizaci sídlišť.

Tajné cvičení prověřilo stovky pracovníků jaderné elektrárny

Temelín - Mimořádné cvičení s utajovaným scénářem si v pondělí premiérově vyzkoušeli zaměstnanci temelínské elektrárny. Vedle stovky pracovníků se do něj zapojil také Státní úřad pro jadernou bezpečnost. Mluvčí Temelína Marek Sviták řekl, že kromě ředitele elektrárny o akci dopředu nikdo nevěděl. V okolí se kromě spuštění sirén nijak neprojevila.

Temelín potřebuje státní garanci

Temelín – „Domnívám se, že 
v jádru je naše budoucnost. Obnovitelné zdroje nemohou jádro nahradit, i když se začínají rozvíjet," uvedl ve čtvrtek při návštěvě Jaderné elektrárny Temelín předseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Václav Votava.

Olešník má nabudit před jarem výměna na trenérském postu, za Komrsku Borový

Olešník – Nečekali na jaro a ještě před koncem Hlubocké zimní ligy udělali změnu na trenérské lavičce. Jiřího Komrsku v Olešníku nečekaně nahradili Milanem Borovým.

Zastupitele 
zajímalo, proč skončila šéfka kultury

Týn nad Vltavou – Jsou to téměř dva týdny, co městská rada v Týně nad Vltavou odvolala tamní ředitelku Městského centra kultury a vzdělávání (MCKV) Janu Mráčkovou, aniž by dostala oficiální zdůvodnění. K tématu se vltavotýnští zastupitelé vrátili při svém zasedání minulý týden, kdy David Slepička z opoziční ČSSD žádal vysvětlení zmíněného kroku radních.

OBRAZEM: Hospodu v Temelíně ovládly masky víl i berušek

Temelín – Tradiční maškarní pro děti přivedlo do temelínské hospody po roce opět víly, princezny, vodníky nebo piráty. 

Týnští radní odvolali šéfku kultury

Týn nad Vltavou – Ještě vloni na podzim dostala od radních odměny za úspěšné řízení Městského centra kultury 
a vzdělávání (MCKV). Minulý týden ale rada, obměněná po podzimních komunálních volbách, Janu Mráčkovou 
z pozice ředitelky městské organizace odvolala.

Osadní výbor
 pro sídliště
 v Týně nezřídí

Týn nad Vltavou – S žádostí 
o zřízení osadního výboru pro Hlinecké sídliště v Týně nad Vltavou se na tamní zastupitele obrátili někteří obyvatelé zmíněné části města. Vznik iniciativního a kontrolního orgánu zastupitelstva, který by do jisté míry spolurozhodoval o největším vltavotýnském sídlišti, ale zastupitelé zamítli.

Elektřinu pro 600 domácností vyrobil „třetí blok“ JETE

Českobudějovicko – Elektřinu pro 624 domácností loni vyrobila malá vodní elektrárna Kořensko provozovaná společností ČEZ na levém břehu Vltavy pod obcí Neznašov. 
K výrobě přitom použila vyčištěnou vodu z areálu elektrárny Temelín.

Lesem už lidé chodit nemusí, mají stezku

Týn nad Vltavou – Větší bezpečnost těm, kteří se vydají 
z Hlineckého sídliště ke sportovnímu areálu, má přinést nová pěší stezka. Vltavotýnští ji oficiálně zpřístupnili v minulých dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení