VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TÝN NAD VLTAVOU

Na houby chodím za elektrárnu, říká šéf Temelína

Temelín – V ředitelské kanceláři se obklopil květinami. Když Bohdan Zronek v Temelíně pracoval jako operátor sekundárního okruhu a operátor reaktoru, trávil dlouhé pracovní dny 
v místnosti bez oken. „Práci jsem měl rád, ale denní světlo a pohled do zeleně mi tam chyběly. Tak si to teď musím vynahradit," usmívá se.

Dvě části Týna spojila nová stezka

Týn nad Vltavou – Čtyři sta třicet metrů měří nová pěší komunikace, která propojila největší vltavotýnské sídliště Hlinecká se sportovním areálem. Bezbariérová stezka tak znovu spojila dvě části města, které v 70. letech minulého století rozdělila silnice druhé třídy číslo 105.

Láska ke psům ji přivedla až k pořádání výstav

Týn nad Vltavou – Za sebou už mají dlouholeté zkušenosti 
s výstavami psů. Nejdříve je navštěvovali se svými psy, jenže to jim nestačilo. Dana Lukášková a její manžel Jaroslav z Týna nad Vltavou chtěli víc. A tak založili klub, aby mohli jednu takovou výstavu pořádat sami.

Karatista Hýsek v zimní přípravě zoceluje fotbalisty Olešníka

Olešník – Přední tým I.A třídy má za sebou první vystoupení v Hlubocké zimní lize.

Modernizaci polikliniky 
dokončí Vltavotýnští letos

Týn nad Vltavou – Jednu z nejdůležitějších investičních akcí posledních let, zateplení městské polikliniky, plánují letos dokončit v Týně nad Vltavou. S druhou etapou prací město začalo vloni, letošní investice do dalšího zvelebování objektu se vyšplhá na částku 12,5 milionu korun. Rekonstrukce bude celkem stát asi 14 milionů korun.

Temelín zdraví okolních obyvatel určitě neovlivňuje

Temelín – Jaderná elektrárna Temelín zdravotní stav obyvatel žijících ve svém okolí neovlivňuje. Jejich zdraví je srovnatelné se stavem obyvatel žijících ve vzdálenějších oblastech. Takový je závěr studie, kterou za rok 2014 zpracovali odborníci brněnské Masarykovy univerzity.

V Týně zateplí halu, školky i polikliniku

Týn nad Vltavou –  Jasno o rozpočtu na příští rok mají po středečním zasedání zastupitelstva v Týně nad Vltavou. Hospodařit budou tentokrát s přebytkem 36 milionů korun. Na straně příjmů Týnští počítají s více než 174 miliony, vydat plánují přes 138 milionů.

V Týně pořádají přehlídku vánoček

Týn nad Vltavou - Akce se sice uskuteční až v sobotu 20. prosince, chystat se na ni je ale třeba začít včas. Svou vánočku totiž může do soutěže přihlásit každý. Akce se uskuteční v přírodovědném muzeu Semenec, kam účastníci vyrazí od vltavotýnského domu dětí ve 14 hodin.

V opraveném kostele v Týně křtili

Týn nad Vltavou – V deštivém počasí se střecha vltavotýnského kostela sv. Jakuba většího leskne novými taškami nebo měděným oplechováním. Pět měsíců trvající oprava je na kostele, ve kterém se opět konají bohoslužby, znát už zdaleka.

O povodni v Týně se včas dozvědí všichni

Týn nad Vltavou – Včasné varování před případnými povodněmi, které zřetelně uslyší všichni – i to je jeden z důvodů pro pořízení nového bezdrátového rozhlasu pro Týn nad Vltavou i osady spadající pod město.

Místo lejster dostanou zastupitelé tablet

Českobudějovicko – Až dosud přicházeli vltavotýnští zastupitelé na pravidelná zasedání vybaveni stohy papírů popsanými informacemi o projednávaných tématech. V příštím roce už si s sebou na radnici ponesou jen tablet.

Poplatek za odpad zůstane v Týně stejný

Týn nad Vltavou – Za svoz 
a likvidaci komunálního odpadu budou obyvatelé Týna nad Vltavou platit v příštím roce stejnou částku jako letos. Zastupitelé v minulém týdnu na svém prvním pracovním jednání rozhodli, že současný poplatek 660 korun se nezvýší. Volení zástupci občanů tak dali na doporučení radních.

Duch rytíře Čabelického, ale i poklad oživili muzeum v Týně nad Vltavou

Týn nad Vltavou – Téměř rok a čtvrt trvala rozsáhlá rekonstrukce Městského muzea 
v Týně nad Vltavou. Nyní se mohou návštěvníci opět těšit na historické předměty z minulých expozic i na nové a moderní exponáty, mezi které patří mimo jiné i centrální doteková databáze.

Koupaliště v Týně je skoro hotové

Týn nad Vltavou – Předčasný vánoční dárek dostanou Vltavotýnští. Ke konci spěje stavba nové letní plovárny. Příští rok si tu už mohou užívat milovníci koupání, slunění a vodních atrakcí. „Vše běží podle plánu, hotovo má být 30. listopadu, v pondělí 1. prosince budeme přebírat stavbu," naznačil starosta Milan Šnorek.

Olešník míří do jámy lvové, v Katovicích se pokusí udržet vedoucí příčku

Olešník - Přesně v polovině soutěže je Komrskův tým v čele I.A třídy.

Dříteňský specialista Tomáš Slepička učí kopat penalty mladé

Dříteň - Fotbalistě Dřítně vyhráli v Sedlci 6:2. O tři penalty se v zápase podělili.

Bude to vrchol podzimu, říká Jiří Komrska o šlágru v Katovicích, Olešník vede

Olešník - Katovice padly a jsou o skóre druhé. Kdo stráví zimu v čele skupiny?

Obránci se mu smáli, tak dal Zbyněk Rys hattrick, prý nejlehčí v kariéře

Týn nad Vltavou –  Dal tři góly, čistý hattrick, kterým rozhodl zápas. Co víc si může útočník přát?

Brankář Jan Švejda šel v Týně poprvé slavit vítězství do kabiny pro hosty

Týn nad Vltavou, Olešník – Jan Švejda (37) věděl, že to pro něj bude neobyčejný víkend.

Olešník podal kvalitní výkon, takhle jsme chtěli hrát my, gratuloval kouč Týna

Týn nad Vltavou – Ve 32. min. fotbalového derby mezi Týnem nad Vltavou a Olešníkem bylo srovnáno.Ale jen na karty…

OBRAZEM: Hrad Olympie byl dobyt, na podzim vyhrál v Týně až Olešník

Týn nad Vltavou - Fotbalisté Olešníka ukončili domácí neporazitelnost Týna, v derby vyhráli 3:0. Všechny branky vstřelil nestárnoucí kanonýr Zbyněk Rys - do 34. min. zkompletoval hattrick. Čisté konto udržel brankář Jan Švejda, jenž na podzim hostuje v Olešníku z Týna. Domácí naděje definitivně zhasly v 64. min., kdy byl po druhé ŽK vyloučen Jakub Plojhar. Ve vloženém exhibičním duelu přípravek FK Olympie Švejda junior inkasoval dvakrát a modří porazili červené 2:0. Olešník po vítězství vystřídal Týn na druhém místě, I.A vedou Katovice. Přihlíželo 277 diváků, největší návstěva, jaká v Týně na podzim přišla na fotbal. 

Týnská Olympie vyzve v okresním derby Olešník, přijede i brankář Švejda

Týn nad Vltavou – Pouze jedno okresní derby čeká na podzim dvojici zástupců Českobudějovicka ve fotbalové I.A třídě, skupině A.

Jaro v Chrášťanech bude lepší, věří temelínský host Martin Machálek

Chrášťany – Při návratu do okresního přeboru po dlouhých 21 letech fotbalisté Chrášťan své fanoušky zrovna nešetří.

OBRAZEM: Fotbalisté Chrášťan doma ukázali, že jsou bojovníci, mají bod

Chrášťany - Jsou v okresním přeboru poslední, ale hlavně doma bojují i za nepříznivého stavu. S Rudolfovem B prohrávali fotbalisté Chrášťan 1:3, ale ani to nebyl signál, aby hodili flintu do žita… Naopak! V hektickém finiši nejprve snížili a v 90. min. střídající Machálek vyrovnal na 3:3. Nováček soutěže má šestý podzimní bod, Rudolfovu tentokrát dva proklouzly mezi prsty.       

Porazit kluky z města, to prý dříteňského střelce Tomáše Smékala potěší

Dříteň – Po remízovém derby ve Zlivi se v sobotu fotbalisté Dřítně vrátí před své diváky. Přivítají Nemanice.

Góly už tolik nedávám, tak na ně alespoň přihrávám, usmívá se veterán Klimeš

Dříteň - Střeleckou štafetu přenechal mladším a stal se dvorním nahrávačem.

Dříteňský kapitán korunoval víkend snů hattrickem za Jankov

Dříteň - Fotbalista Tomáš Smékal (23) stihl dát za víkend pět gólů, střelecká forma se ho drží dál.

Týnská Olympie v devíti sahala po vítězství, Vodňany v přesile jen vyrovnaly

Českobudějovicko - Fotbalisté Týna ve Vodňanech přišli po ČK o brankáře Vachutu a beka Vařila, přesto byli blízko vítězství. Budějovické derby v I.A skončilo bez branek.

OBRAZEM: Tři proměněné penalty v Dřítni, Planá dohrávala šlágr v devíti

Dříteň - Ve šlágru fotbalové I.B třídy Dříteň porazila Planou 3:2 (1:1). Dvě branky vítězů vstřelil kanonýr Tomáš Smékal, na kterého se přijeli podívat pozorovatelé z Jankova (na junior start za něj startuje v KP). Před derby s Dřítní si byli okouknout příštího soupeře i Zlivští - a viděli celkem tři penalty, které zkušení exekutoři proměnili: za domácí Slepička, za hosty dvakrát Tomáš Pintér. Plané byl vyloučen po Beranovi i Turek a v devíti stačila v 88. min. už jen snížit na 3:2. V čele skupiny ji vystřídaly Trhové Sviny.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Fotbalisté Dolního Bukovska potěšili své diváky výhrou nad Velenicemi

Dolní Bukovsko - Dolní Bukovsko zvládlo domácí zápas I.B třídy s Českými Velenicemi. Vyhrálo přesvědčivě 4:1. K vítězství zavelel domácí kapitán Zahradník, jenž v 15. min. otevřel skóre. Za chvíli Venčovský přidal druhý gól a jeho tým na hřišti do konce poločasu dominoval. Tomáš Ardamica, trenér D. Bukovska, pro Deník: „Utkání bylo jednoznačné, ale začali jsme špatně, hosté zkraje měli dvě šance. Pak jsme dali gól a do konce poločasu kontrolovali hru, přidali jsme ještě druhý gól. Hned po přestávce jsme zvýšili na 3:0. Ale potom jsme přestali hrát trpělivě, a místo abychom navýšili skóre, začali jsme kazit i jednoduché přihrávky; s Včelnicí jsme hráli o něco lépe. V týdnu jsme měli hodně marodů, zrušili jsme kvůli tomu trénink, sešli se až v pátek, a to se možná na zápasu podepsalo." V tabulce D. Bukovsko poskočilo před Slavonice na 8. příčku. V dalším kole zajiždí na trávník Soběslavi, jejíž béčko stále čeká na první výhru v sezoně (neděle, 16).    

Harcovník Blüml v Týně zkoušel, co záda vydrží: Připravuje návrat na hřiště?

Týn nad Vltavou - Zkušený fotbalista se byl ukázat na tréninku novému kouči.

Nový bazén v Týně brzy zkušebně napustí

Týn nad Vltavou –  Stavba nového letního koupaliště v Týně nad Vltavou už se pomalu přesouvá do své závěrečné fáze. Zdejší venkovní bazén má před sebou zkušební napouštění. K tomu by mělo dojít 29. září. Samotné napouštění bude trvat tři dny. Pak se voda zase vypustí, ale jen část, zbylá voda už tam zůstane do další sezony.

V Týně bude kouzlit Radek Bakalář a Petr Kravčík

Týn nad Vltavou – Iluzi, manipulaci či mikromagii mohou propadnout tento týden lidé v Týně nad Vltavou. V pátek zde začíná další ročník festivalu Kouzelný koktejl.

Kapitán Pomije při rohu mhouřil oči proti slunci, vstřelil Katovicím první gól

Týn nad Vltavou – Fotbalista týnské Olympie Tomáš Pomije si na podzim zvyká na kapitánskou pásku. V duelu s Katovicemi dostal domácí barvy do vedení hlavičkou po rohu.

Bratrovražedný duel na Dobré Vodě rozhodl jediný gól Radka Hanouska

Českobudějovicko - Fotbalisté Týna nad Vltavou v souboji o čelo I.A remizovali doma s Katovicemi 1:1 a drží vedoucí příčku před Olešníkem.

Nohy se mi klepaly, přiznal Koňařík po proměněné penaltě proti Borku

Chrášťany – Skoro současně se závěrečným hvizdem neproměnil velkou šanci – a byl konec. Pavla Koňaříka ale nikdo nehuboval. Naopak.

Fotbalisté Týna doma i podruhé vyhráli a vedou skupinu o skóre před Katovicemi

Týn nad Vltavou - Lepší start do sezony si fotbalisté Týna nad Vltavou pod novým trenérem nemohli přát.

Fotbalisté Chrášťan po 21 letech hostili okresní přebor, s Borkem brali bod

Chrášťany - Fotbalisté Chrášťan postoupili v loňské sezoně ze druhého místa, ve vyšší soutěži nahradili béčko Bavorovic.

Týn bude hostit velký cyklistický závod

Týn nad Vltavou - V neděli 7. září se v Týně nad Vltavou pojede sedmá etapa klání Okolo jižních Čech. V závodě, který odstartuje z náměstí Míru, změří své síly přes 120 cyklistů z více než 20 profesionálních týmů z celého světa.

Vltavotýnští mají letos při volbách menší výběr

Týn nad Vltavou – Jedenáct stran a hnutí svede v říjnových komunálních volbách boj o přízeň voličů v Týně nad Vltavou. To je o jednu méně než při volbách před čtyřmi lety. Dnes představujeme čela devíti kandidátních listin.

V Týně znovu projednají vyhlášku o provozní době barů

Týn nad Vltavou – Vyhláška, jež omezuje provozní dobu restaurací a barů na Hlineckém sídlišti, se znovu dostane na pořad jednání vltavotýnských zastupitelů. Už koncem června schválilo zastupitelstvo vyhlášku, podle níž musejí hostinští na sídlišti zavírat své provozovny ve všedních dnech ve 23 hodin a v noci z pátku na sobotu i ze soboty na neděli v jednu hodinu ráno. Někteří občané však požádali o opětovné projednání vyhlášky. Rokování začíná ve čtvrtek v 17 hodin.

Vltavotýnské slavnosti patřily místním spolkům

Týn nad Vltavou – Užít si hudební vystoupení řady žánrů, divadelní představení, nakoupit na řemeslném a farmářském trhu nebo se podívat pod pokličku místních spolků. To všechno nabídly Vltavotýnské slavnosti města.

Na městských slavnostech v Týně vystoupí Krausberry

Týn nad Vltavou – Drobné změny v programu víkendových slavností města ohlásili Vltavotýnští. Místo koncertu Vladimíra Mišíka se příchozí mohou v pátek těšit na vystoupení kapely Krausberry. A doprovodný program nazvaný 
U řeky to žije filmem se koná 
v pátek, přičemž časy projekcí zůstávají beze změny.

Zubní lékař zavře
 v Týně ordinaci

Týn nad Vltavou – Už jen do konce letošních letních prázdnin bude v provozu zubní ordinace vltavotýnského lékaře Petra Tomana. Jako důvod ukončení provozu lékař uvádí své dlouhodobé odborné stáže a především fakt, že se nepodařilo zajistit dlouhodobý zástup za zubaře v době jeho plánované nepřítomnosti.

Zastupitelé v Týně zamítli referendum o automatech

Týn nad Vltavou – V říjnu měli obyvatelé Týna nad Vltavou rozhodovat o budoucnosti svého města hned dvakrát. Stejně jako všichni ostatní budou v komunálních volbách vybírat nové členy městského zastupitelstva. A kromě toho měli hlasovat o tom, zda budou moci být v Týně 
i nadále v provozu herny.

Pomohl dítěti, které napadl pes. Zamávalo to se mnou, říká

Týn nad Vltavou, Bechyně – Zdraví a možná i život čtyřapůlletého děvčátka zachránil letos v březnu v Týně nad Vltavou rotný Zbyněk Šanta.  Za svůj čin nyní dostal hned dvě ocenění.

Na vltavotýnské náměstí
 po čtyři dny nesmějí auta

Týn nad Vltavou – Na úplnou uzavírku náměstí Míru pro veškerou dopravu upozorňují Vltavotýnští. Auta sem nebudou moci vjet v termínu městských slavností, konkrétně od čtvrtka 24. července, 17 hodin, do neděle 27. července, 14 hodin.

Vltavotýnské při bouřce opět zradily kanály. Voda se dostala do domů

Týn nad Vltavou – Bezesné noci, fůra starostí a nepříjemný úklid už patří v řadě domů v Týně nad Vltavou ke každé silnější bouřce a prudkému dešti. I liják, který tu řádil v úterý večer, vytopil garáže a sklepy některých domů.

OBRAZEM: Vltavotýnští hasiči oslavili výročí svého sboru

Týn nad Vltavou - Už sto čtyřicet let střeží majetek i životy obyvatel města vltavotýnští dobrovolní hasiči. V sobotu své výročí oslavili spolu s kolegy z ostatních sborů chráněnců svatého Floriána z celého okresu.

Kruhová křižovatka v Týně již plně slouží

Týn nad Vltavou – Kolaudace oficiálně potvrdila, že nový kruhový objezd v Týně nad Vltavou je hotov. Kruhová křižovatka má v křížení hlavního tahu městem, tedy silnice II/105, s Milevskou ulicí přispět ke zklidnění provozu a zvýšení bezpečnosti chodců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT