Malého Dominika coby první letošní miminko narozené v českobudějovické porodnici 1. ledna bezmála 3 hodiny po půlnoci přivítala na světě nejen jeho rodina, ale i ministr zdravotnictví a jihočeský poslanec Adam Vojtěch, s gratulací se na novorozenecké oddělení vypraví i primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda.

Ministr zdravotnictví navštívil budějovickou nemocnici již na Nový rok. V doprovodu ředitele Úseku ostatních zdravotnických oborů Jaroslava Nováka a primáře gynekologicko-porodnického oddělení Miloše Velemínského si prohlédl porodnici. Popovídal si se všemi maminkami a zaměstnanci oddělení a mamince prvního letošního novorozence Dominika, předal na památku zlatý medailonek.

„Jsem rád, že se první letošní občánek v České republice narodil v jihočeském Písku. I setkání s maminkami tady v českobudějovické porodnici bylo velice milé. Říkaly mi, že jsou velice spokojeny s péčí a líbí se jim tu. Sám jsem se tu před lety narodil, navštívil jsem její moderní prostory i vloni na Nový rok a rád bych, aby tato milá tradice pokračovala, protože českobudějovická nemocnice patří k nejlepším zdravotnickým zařízením u nás,“ uvedl Adam Vojtěch.