Jak je patrné v galerii u článku, vlasový umělec z amerického Los Angeles dokáže udělat se šedinami divy. Ženám totiž jejich vlasy nabarví tak, že vypadají jako pravé stříbro a dokáží tak svým účesem dokonale zaujmout.

„Důležité je, aby ženy přišly ve chvíli, kdy šedivé vlasy mají alespoň několik centimetrů. Potřebuji prozkoumat jejich barvu, strukturu a namíchat další barvu tak, aby by se dokonale snoubila s podkladem,“ říká Jack Martin.

První fáze boreliózy nastává asi dva až čtyři týdny po přenosu infekce do těla. Často se na těle objevuje červená skvrna, ale není to pravidlem. Kromě toho může mít člověk příznaky připomínající chřipku – bolest hlavy, těla a kloubů, horečku.
Zákeřná borelióza: Umí se maskovat, červený flíček není jediným varováním

Proces je to poměrně složitý, jedna úprava vlasů trvá i deset hodin. Výsledky však stojí za to.

„Úžasné, jak dobrý střih a barva dokáže člověku ubrat roky. Krásná dáma a fenomenální výsledek,“ zní typický komentář pod fotkami, které na svém instagramovém účtu Jack ukazuje.

Popisuje také, jak postupoval a jaké použil vlasové prostředky.

Jak připomenul web ireceptar.cz, šedivění je projevem vyčerpávání pigmentu ve vlasových folikulech a dříve nebo později se objeví u všech. Podle některých vědců je však proces šedivění vlasů možné oddálit, v některých případech i zvrátit. Protože šedivění souvisí i s výživou vlasu, pigmentem a pokožkou hlavy, lze jej ovlivnit také konzumací vhodných látek v konkrétních potravinách. Jde například o špenát, houby, vnitřnosti, cereálie, melasa, brambory, mléčné výrobky, ryby a ořechy, jelikož obsahují vlasům prospěšný vitamin B10.