Po 90 minutách i prodloužení skončilo utkání 2:2, přestože Jihoameričané vedli o dvě branky. V úterním semifinále Argentinci narazí na Chorvaty. Obhájci stříbra dnes v Kataru vyřadili na pokutové kopy favorizovanou Brazílii.

Argentinu poslal do vedení v 35. minutě premiérovou reprezentační trefou Nahuel Molina. V 73. minutě zvýšil z pokutového kopu Lionel Messi. O 10 minut později snížil střídající Wout Weghorst, který pak v 11. minutě nastavení také vyrovnal.

Radost fotbalistů Chorvatska po postupu přes Brazílii do semifinále MS v Kataru
Brazílie pláče. Chorvatsko senzačně vyřadilo největšího favorita MS na penalty

V rozstřelu argentinský brankář Emiliano Martínez chytil úvodní dva pokusy Nizozemců. Vítěznou penaltu dal jeho jmenovec Lautaro.

"Oranje" prohráli po 19 zápasech poprvé od loňského června, kdy je v osmifinále mistrovství Evropy zdolali čeští fotbalisté.