Málkodo ví, že odmítl nabídku trénovat reprezentaci ČSSR. "Tehdy byla na stiole nabídka společně s přihláškou do KSČ, odmítl jsem to."

Karel Pražák hokej hrál, trénoval, působil v extralize jako manažer a také jako vedoucí zimního stadionu. Nikdy se netajil podporou myšlenky na uzavření nejvyšší soutěže. "Kluby potřebují ekonomickou stabilitu, vysvětluje."

Pražák s Vopelkou po memoriálu Miroslava Dvořáka. Vopelka se vrací do MotoruPražák s Vopelkou po memoriálu Miroslava Dvořáka. Vopelka se vrací do MotoruZdroj: archiv DeníkuVelice pozorně sleduje hokejové dění na MS. Nechce mluvit přímo o "finské" cestě, ale přesto se mu trenérský styl Kariho Jalonena líbí. "Pešán byl arogantní při hodnocení vůči hráčům, Jalonen klade důraz na disciplinu. Viděl jsem Finy na mistrovství světa v Bratislavě, byli podpořeni vynikajicm brankářem, obrannou hru měli propracovanou. A disciplína? To je základ. Dejme Jalonenovi čas, pak až můžeme hodnotit," říká Karel Pražák, který trénoval Motor České Budějovice (v sezoně 1980/81 skončil druhý za Vítkovicemi), trénoval Škodu Plzeň a také německý tým Schalke Haie Gelsenkirchen.

Ze současného týmu je pod Pražákovým drobnohledem Jakub Vrána. "Pořádali jsme memoriál Miroslava Dvořáka, on tehdy v Budějovicích vyhrál nejlepšího střelce. Schopnosti gólového hráče potvrzoval už od žáků," přikyvuje Karel Pražák.