Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Antonín Hříbal

Editor

Deník

Antonín Hříbal: editor, redaktor a průvodce Českým lesem

Každodenní pestrost a rozmanitost skloubená s klidem a pohodou je to, co mám rád. Možná právě proto jsem za svůj profesní život prošel mnoho různých míst od pomocníka strojvedoucího tahající vlaky kolem Prahy i na Slovensko, přes pražského řidiče tramvaje, kdy jsem v oněch listopadových dnech projížděl Václavák, až po konstruktéra s podílem práce na družici Mimosa, přístroji zvaném odborně mikroakcelerometr, jež na oběžnou dráhu vynesl raketoplán Atlantis nebo bolidových kamer, slunečního koronografu a spektrometru.

Deník

Od roku 2007 ale tvořím pro vydavatelství a ve volných chvílích si užívám krásy Českého lesa. V Deníku jsem tou osobou, která je tak trochu skrytá za děním v internetovém zpravodajství. Coby takzvaný webeditor denně především zpracovávám redakcemi dodané obrazové a textové materiály pro zveřejnění na našich západočeských webech. Než si tedy přečtete článek na internetu, jsem zpravidla ten, který ho před tím zveřejnil. Rád ale fotím, natáčím i píši, a tak se můžete setkat i s mojí autorskou tvorbou. Tu zaměřuju hodně na přírodu, kulturu, ale i zásahy hasičů a takové to vesnické dění…

B. Mayová

Od jara se snažím divákům přinášet každý týden vždy v sobotu ve 12 hodin jeden Videovýlet s Deníkem, v kterém představuji zajímavá a někdy i všednímu návštěvníkovi ukrytá místa západu Čech. Videa nejsou ani tak pozvánkou na ta místa, ale koncipována jsou zejména pro diváky – čtenáře, kteří pro svůj zdravotní či jiný hendikep se tam nemohou dostat a video je jednou z možností, jak jim krásy přírody i architektury a zajímavosti příhraničí přiblížit.

Všechny Videovýlety s Deníkem najdete ZDE


Deník

Rád se toulám přírodou a velice jsem si oblíbil příhraniční pás lesů, kopců a malých hor Tachovska a Domažlicka, místa zaniklých obcí i mokřadů a bažin, hlubokých lesů… Mám rád Český les a spolupracuji s místní správou CHKO a Agenturou ochrany přírody a krajiny, kde jsem regionálním průvodcem. Ve všech ročních obdobích vyrážím se skupinkami lidí se zájmem například o historii sklářství či zaniklých sídel, přírodu a její ochranu, naučné stezky, povídání o hranicích, přírodních památkách a vlastně vše co Český les a jeho okolí nabízí.

< Předchozí
1 z 4
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků západních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: