V sobotu 12. února ve 21.43, na budějovické Zavadilce, naboural VW Caddy do plynové kapličky. "Nehoda byla nahlášena s nutností vyproštění zraněných osob, což průzkum provedený profesionální jednotkou z českobudějovické stanice potvrdil," přidala podrobnosti mluvčí HZS JčK Vendula Matějů. "V havarovaném autě zůstala zaklíněná zraněná osoba. Hasiči okamžitě zahájili vyprošťování, zároveň provizorně uzavřeli plyn v nabourané kapličce."

Přední část auta byla úplně zničená a hasiči museli zraněnou osobu, kterou si během několika minut převzali zdravotníci ZZS, vystříhat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. "Během vyprošťování část jednotky detekčními přístroji měřila koncentraci plynu v ovzduší. Byl naměřen masivní únik plynu," popsala mluvčí. "Policisté okamžitě uzavřeli přilehlou oblast a hasiči evakuovali čtyři osoby z blízkého rodinného domu."

Masopustní průvod v sobotu putoval Chlumem u Křemže.
Mimoni v sobotu navštívili obyvatele Chlumu. S dalšími maskami si užili masopust

Na místo nehody se pak dostavil pracovník plynárenské pohotovostní služby, nepodařilo se mu ale masivní únik zastavit. Podle naměřených hodnot koncentrace plynu v ovzduší velitel zásahu rozhodnul o odpojení celé větve plynového rozvodu, což znamenalo zastavení přívodu plynu do několika rodinných domů. Zároveň si vyžádal jako posilovou jednotku evakuační autobus z českobudějovické stanice, do kterého bylo evakuováno celkem dvacet lidí, z toho pět dětí.

"Okolo 23. hodiny byl uzavřen pro celou oblast přívod nejen plynu, ale i elektrického proudu. Všem evakuovaným osobám hasiči v autobusu poskytli zázemí a především tepelný komfort. Primátor statutárního města České Budějovice, který byl přes operační středisko hasičů vyrozuměn a také se dostavil na místo události, zajistil náhradní ubytování v jednom z českobudějovických hotelů," dodala Vendula Matějů.

Hasiči průběžně opakovali měření plyn ve vzduchu a naměřené hodnoty ukazovaly, že koncentrace rychle klesá. Před půlnocí hasiči ohlásili, že celá oblast je zajištěna, odpojena a zkontrolována a že evakuovaní obyvatelé se mohou vrátit do svých domů. Tři minuty po půlnoci velitel zásahu předal událost Policii ČR a hasiči zásah ukončili.