Podle krajského policejního mluvčího Milana Bajcury se nehoda stala ve směru na Rožnov u prodejny potravin. „Naneštěstí v tu dobu otevřela levé přední dveře řidička osobního vozu Ford Ranger a cyklistka již nemohla bezpečně zastavit a narazila do dveří. Poté spadla na vozovku a lehce se zranila. O její ošetření se postarali zdravotníci, kteří jí transportovali do nemocnice," shrnul mluvčí.

A doplnil: „Cyklistka musí sledovat provoz před sebou a na druhou stranu řidič musí sledovat provoz, když otevírá dveře a vystupuje,“ upozornil mluvčí. Řidička fordu je nyní podezřelá z přestupku na úseku BESIP, výsledek testu na přítomnost návykových látek obou účastníků byl negativní.

Policie řešila i další případy cyklistů, kteří však byli pod vlivem alkoholu.

Cyklista se ve středu zranil i mezi obcemi Munice, Zahájí. Při projíždění zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem a za krajnicí sjel do hlubokého silničního příkopu, kde se lehce zranil. „Na místo byly k zajištění nehody vysláni hlubočtí policisté, kteří při jednání s cyklistou cítili z jeho dechu alkohol. Proto ho vyzvali pro vedení testu na zjištění návykové látky v dechu. Výsledek ukázal dvě promile. Případ si následně převzali dopravní policisté," uvedl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Českobudějovičtí policisté také vyjížděli na Rudolfovskou třídu v krajském městě, kde se střetl cyklista s nákladním vozidlem. „Po příjezdu na místo zjistili, že cyklista pravděpodobně přehlédl stojící popelářský vůz a narazil do něj. Při pádu se vážně zranil v horní polovině těla," upřesnil mluvčí s tím, že test na alkohol ukázal více jak 1,5 promile. Zraněný byl následně převezený do nemocnice.