Po srážce osobního vozidla renault a dodávky Ford Transit byla těžce zraněna dvaašedesátiletá chodkyně, která šla po chodníku před Družbou a spořádaně vedla jízdní kolo. Podle budějovické policejní mluvčí Reginy Tupé se právě chystala vstoupit na přechod pro chodce před obchodním domem IGY, když ji jedno z odražených aut nečekaně přimáčklo na sloup veřejného osvětlení.

„Čtyřiatřicetiletá řidička renaultu jela po Pražské ve směru od ulice Fráni Šrámka a na křižovatce s Pekárenskou chtěla odbočit vlevo. Pravděpodobně však nedala přednost protijedoucímu Fordu Transit a došlo ke střetu," popsala Regina Tupá s tím, že dodávka narazila ženu ke sloupu při svém úhybném manévru.

Po oznámení nehody na místo okamžitě vyrazily posádky zdravotníků a hasičů. Sraženou chodkyni okamžitě vyprostily a po prvotním ošetření byla transportována na oddělení ARO českobudějovické nemocnice.  „Dvaašedesátiletá žena utrpěla mnohačetná poranění a do nemocnice byla převezena ve vážném stavu," vysvětlila mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Nikdo další už se naštěstí nezranil, odstraňování následků nehody však trvalo až do odpoledne. Frekventovaná Pražská třída tak byla na několik hodin ochromena dlouhými kolonami aut. Přesnou příčinu události policisté dosud vyšetřují. Požití alkoholu před jízdou u obou účastníků na základě dechové zkoušky jednoznačně vyloučili. Pokud jste se stali svědky, ozvěte se na bezplatnou linku 158 nebo osobně navštivte dopravní inspektorát na Pražské třídě č. 5. Informace můžete poskytnout také na číslo 974 226 588 – stálá služba dopravních nehod.

Velmi podobná nehoda, avšak s tragičtějšími následky, se v jihočeské metropoli stala loni na konci března. I v tomto případě byla obětí srážky dvou aut starší žena (51 let), jež vedla po chodníku jízdní kolo. K události došlo v brzkých ranních hodinách pod viaduktem na Rudolfovské třídě. „Dvaašedesátiletá řidička vozidla citroën jela po Nádražní směrem k Pekárenské. Při projíždění křižovatkou Rudolfovská – Nádražní se střetla s vozidlem Ford Escort, které jelo po Nádražní ve směru od Strakonické a odbočovalo vlevo pod viadukt," uvedla tehdy budějovická policejní mluvčí Regina Tupá.

Po nárazu se citroën ocitl na chodníku, kde smetl procházející chodkyni. Ta utrpěla při srážce mnohačetná těžká poranění a skončila v budějovické nemocnici, kde však bohužel později zemřela. Ani v tomto případě nesehrál roli alkohol před jízdou.