„Žena v důsledku srážky utrpěla mnoho těžkých zranění neslučitelných se životem. Záchranáři se ji ještě pokoušeli resuscitovat, ale bohužel neúspěšně," potvrdila budějovická policejní mluvčí Regina Tupá. Řidič se podrobil dechové zkoušce. S negativním výsledkem. Přesné okolnosti nehody nyní intenzivně vyšetřují budějovičtí kriminalisté.

O pomoc žádají i případné svědky a kolemjdoucí, kteří 
se v uvedené době pohybovali poblíž. Své poznatky a postřehy mohou sdělit na bezplatné tísňové lince 158 nebo osobně na kterékoliv policejní služebně.

Na Lannově třídě riskují stovky lidí

Lidmi
 z okolí Lannovy třídy otřásla  nehoda, při které zahynula 62letá žena. V úterý před 11. hodinou ji srazil řidič dodávky při couvání u kruhového objezdu v Chelčického ulici. 
O nebezpečné situace tu není nouze. Hlavně ráno a dopoledne. Desítky aut se zásobováním, mezi nimi kličkují stovky chodců. Od školáků po seniory.

Student Jan Šimek z Chelčického ulice tu problémy vídá denně. Někteří šoféři podle něj hazardují a zajíždějí z kruhového objezdu do jednosměrky směrem k Rudolfovské. Zřejmě proto, aby nemuseli kolem lékárny.

„V poslední době tu často stojí policisté. Když je někdo zmerčí hned zkraje, zařadí zpátečku a snaží se vycouvat zpátky na kruháč. Snadno ale přitom může někoho přehlédnout," popsal třiadvacetiletý mladík. Podle budějovické policejní mluvčí Reginy Tupé se na Lannově třídě za poslední dva roky stalo deset nehod. Většinou nešlo o nic vážného. Ke střetu auta s chodcem tu však letos došlo už podruhé. Poprvé to bylo koncem dubna před domem č. 88. „Řidič při couvání srazil  muže. Lehce ho zranil," popsala mluvčí Tupá.

Vedoucí odboru dopravy  radnice Jaroslav Mráz uvedl, že změnu značení magistrát neplánuje. „Platný návrh na úpravu provozu jsme projednali se správcem komunikace i policií. Žádné připomínky 
a námitky nebyly uplatněny," zdůvodnil Jaroslav Mráz.