Pod nadjezdem na Křemži u Plané vjel z nezjištěných příčin řidič černé fabie ve tři čtvrti na šest do protisměru a čelně se střetl s vozem BMW. Podle policie vyvázl řidič fabie bez zranění. Řidič BMW utrpěl těžké poranění dolních končetin. U řidiče fabie byla dechová zkouška na alkohol negativní. Policie musela z místa nehody odklonit dopravu na zmíněný nadjezd u Plané. Komunikace byla opět průjezdná v 9.10 hodin.

„Šetřením bylo dopravními policisty na místě zjištěno, že v době kolem 05:45 hodin, jel uvedenými místy 22letý řidič z Pelhřimovska s osobním automobilem tovární značky Škoda Fabia a to ve směru jízdy od Českých Budějovic na Český Krumlov, kdy z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem tovární značky BMW 324,“ uvedla k nehodě okresní policejní mluvčí Regina Tupá.

V důsledku střetu vozidel došlo k těžkému zranění řidiče BMW ( 24letý z Českobudějovicka ), který byl následně za asistence HZS z vozidla vyproštěn a poté převezen RZS do českobudějovické nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Alkohol byl orientační dechovou zkouškou u řidiče fábie vyloučen. Na osobním vozidle tovární značky Škoda Fabia bude provedeno zkoumání na případnou technickou závadu.
Příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování.

„Žádáme případné svědky uvedené dopravní nehody, kteří by mohli podat bližší informace k jejím okolnostem a příčině , aby se přihlásili buď osobně na Skupině dopravních nehod územního odboru vnější služby PČR v Českých Budějovicích na Pražské třídě čp. 5, na lince 158 , na telefonním čísle 974 226 588 - stálá služba Skupiny dopravních nehod či na tel. : 974 226 488 u nadporučice Cardové, komisařky Služby kriminální policie a vyšetřování. Svým svědectvím tak napomůžete ke zjištění dalších informací k nehodovému ději,“ požádala veřejnost o spolupráci policejní mluvčí.