Hasiči podle informací mluvčí Venduly Matějů na místo vyjížděli pár minut po 5. hodině. "Kamión se na zasněžené a kluzké vozovce převrátil na bok tak, že jeho kabina zůstala přibližně pět metrů nad zemí. Tam ji držel převrácený návěs. Hasiči ke kabině postavili nastavovací žebřík, po kterém nezraněný řidič slezl dolů," popsala nezvyklý zákrok.

"Z kamiónu nevytékaly žádné provozní látky. Jelikož nehrozilo žádné další nebezpečí, nehodu si převzala Policie ČR," doplnila Vendula Matějů. Ti nejprve silnici uzavřeli, nyní je s omezením obousměrně průjezdná, je ale třeba počítat s tím, že odklízení následků nehody bude trvat zhruba do 10 hodin. Zpátky na kola kamionu pomohla těžká technika, náklad musel být přeložen do náhradního vozidla.

"Řidič jel ve směru od Písku do centra Českých Budějovic a v pravotočivé zatáčce pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu a povaze komunikace a převrátil se. Zablokoval několik jízdních pruhů, proto policisté museli odklánět u křižovatky Diamant směrem do centra dopravu," vysvětlila policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Od centra města směrem do Písku jezdili řidiči jedním jízdním pruhem. V 8:30 byla již silnice zprůjezdněna v obou směrech jedním pruhem. Škoda byla vyčíslena přibližně na 80 000 korun.

11:00 Komunikace kolem obchodního domu Tesco je po vyproštění kamionu zcela průjezdná.

Další nehoda se stala před 7. hodinou na hlavním tahu na přechod Dolní Dvořiště, a to u Nažidel na Českokrumlovsku, kde havarovalo osobní auto. Nehoda je se zraněním a na místě zasahují záchranné složky.

08.00 hod. Zdíky - Pozor na E55, u autobusové zastávky ve Zdíkách směrem na Dolní Dvořiště je auto mimo vozovku, na místě je policie.